Оптові ціни на курячі яйця знизилися на 10% – Мінагрополітики

0 1 284

В Україні немає дефіциту базового набору продуктів. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький. За його словами, інколи на ринку виникає дисбаланс цін. Така негативна тенденція торкнулася, наприклад, курячих яєць. Однак наразі вже спостерігається падіння оптових цін на цей продукт, пише SEEDS.

«Дефіциту базового набору продуктів немає. Іноді виникає дисбаланс цін, як це було з гречкою. Але засіяли більше площ, зібрали новий урожай – ціни впали. Так само зараз виник дисбаланс з ціною на яйця, спричинений кількома факторами (підвищення попиту, скорочення поголів’я курей та виробництва яєць та ін.) Наразі оптові ціни знизилися на 10%. А при відновленні поголів’я курей-несучок ціна повернеться до економічно обґрунтованої», – запевнив Тарас Висоцький. 

До того ж, він зазначив, що завдяки роботі зернового коридору Україні вдалося експортувати понад 10 млн тонн агропродукції. З них 3 млн тонн – пшениці, понад 4 млн тонн – кукурудзи. Також експортується соняшникова олія та ріпак. Загалом, було задіяно понад 400 суден.

«Досвід вересня і жовтня показав, що стабільна робота коридору дозволяє експортувати 6-7 млн тонн продукції на місяць. Якщо будуть реалізовані такі об’єми, то цього достатньо для українських виробників, а також для забезпечення міжнародної продовольчої безпеки», – говорить Тарас Висоцький. 

Він акцентував увагу на тому, що наразі майже завершено збір соняшника. Очікують зібрати близько 10 млн тонн. Також триває збір кукурудзи. Через несприятливі погодні умови обмолотили ¼ площ. До кінця року очікують зібрати 22-23 млн тонн кукурудзи.

Продовжується посівна озимих, вже засіяли 4 мл га, що порівняно з минулим роком менше майже на 40%.

«В нинішніх умовах це непоганий показник. З 4 млн га можна зібрати зернових мінімум вдвічі більше, ніж потрібно для забезпечення внутрішньої продовольчої безпеки. Ми віримо в ЗСУ і сподіваємось, що навесні посівні площі будуть компенсовані», – сказав перший заступник міністра.

Читайте також: Україна переходить від сировинної моделі економіки до продовольчої – Висоцький

Тарас Висоцький додав, що важливим фактором, який вплинув на збір урожаю цього року, окрім війни, стали погодні умови, недостатня кількість опадів. Мінагрополітики вже працює над відновленням зрошувальної системи.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!