Дешева пшениця змушує волинських фермерів шукати нові культури для наступної посівної

0 190

Фермери Волині вже встигли повністю позбирати ріпак, а зараз саме жнивують пшеницю. Кажуть, урожай набагато менший, ніж минулого року, пише SEEDS.

В управлінні агропромислового розвитку зазначають, що менше якісного врожаю, але, якщо говорити про загальну кількість зерна, – то станом на зараз в регіоні вже перегнали минулорічні цифри, а жнивна компанія ще не закінчена.

А от по цінам результат не такий втішний – по чотири гривні за кілограм. За таку вартість підприємці зараз приймають пшеницю. Фермери не в захваті. Причини на таку невисоку ціну досить вагомі.

«На сьогодні ви знаєте, що припинили дію зерновий коридор, влада все робить для того, щоб він був відновлений, як сказав президент, вони працюють над цим, і експорт пшениці портами відновлений буде. На сьогодні працюють тільки транзити через наші сусідні країни, які обмежені на імпорту на свою територію», – розповів начальник агропромислового розвитку Юрій Юрченко 12 каналу.

Фермери кажуть, якщо така ціна лишиться і надалі, то пшеницею займатися взагалі не будуть. Шукатимуть інші варіанти, аби хоч якось втриматися на плаву.«Останній раз я нормально здавав по 6 гривень, то було більш-менш нормально. Якщо така ціна буде, то вже пшениці не буду сіяти. Краще сою засію. Або навесні засію – корову маю, овес на зелене скошу, на сіно стюкую. Як воно в убиток, то нащо її сіяти», – каже один з фермерів.

Читайте також: До 100 тисяч отримають українці, які втратили городину через підрив Каховської ГЕС

Що буде з цінами далі, поки не відомо. В управлінні кажуть, може бути по-різному. Але попри все, жнива тривають. Окрім пшениці лишилось зібрати немало: жито, овес, сою та кукурудзу.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!