До кінця травня продукти подорожчають на 25-30%

0 1 880

Російське вторгнення диктує нові реалії всіх аспектів життя, зокрема, встановлює нову ситуацію на ринку. Через війну та окупацію частини регіонів, цього року Україна недоотримає значний відсоток урожаю овочів. За деякими позиціями урожай зменшиться більш ніж удвічі, повідомляє SEEDS.

Автори ініціативи “Сади Перемоги” підрахували, що цього року країна недоотримає 71% урожаю баклажанів, 68% помідорів, 58% перцю, 46% цибулі, 45% огірків, 39% кабачків, 38% моркви, 38% картоплі, 35% буряків та 32% капусти. Такі розрахунки були проведені наприкінці березня, пише “Фокус”. Але навіть звільнення Чернігівської, Київської та Сумської областей не надто покращує перспективи плодоовочевого ринку.

Крім захоплення “овочевих” областей України, серед головних чинників подорожчання овочів – збільшення витрат виробників на енергоносії, транспорт, комунальні послуги, електроенергію тощо, вважає Інна Сало, завідувачка відділу ціноутворення та аграрного ринку ННЦ “Інститут аграрної економіки”. На думку фахівчині, до кінця травня споживчі ціни зростуть ще на 25-30%, залежно від виду овочів.

“Ранні овочі вирощуються в теплицях переважно на заході та півдні країни, і на тлі війни їх збирання та збут суттєво ускладнилися. Є втрати площ під овочевими культурами в Херсонській області, частині Запорізької області та в інших регіонах, де продовжуються бої. З іншого боку, імпорт тепличних овочів із Туреччини також ускладнено через проблеми з логістикою”, – зазначає Інна Сало.

Значними факторами впливу на ринок також буде подальший розвиток бойових дій та погодні умови.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!