Додаткові 100 тисяч грн з гектара: які сорти кукурудзи приносять надприбутки?

0 5 620

Українська компанія “Мнагор” заснована ще у 2006 році та професійно  займається селекцією й виробництвом власного посівного матеріалу елітної цукрової кукурудзи. У тісній співпраці з фермерами компанія визначила основні вимоги до гібридів: по-перше, це ранній урожай, по-друге, правильно сплановане конвеєрне виробнитво, по-третє, швидка реалізація продукції, адже прибуток буде тоді, коли вигідно проданий весь урожай.

Протягом багатьох років селекціонери плідно працювали над створенням портфоліо. Було докладено чимало зусиль, щоб створити ультраранні гібриди цукрової кукурудзи, які вирішать проблеми наших аграріїв з ранніми посівами. Як з’ясувавалося, для овочівників вийти на ринок з свіжою кукурудзою є основною ціллю. Проте це є й головною проблемою через погодні умови (холодні, з різкими перепадами температури весни). У той же час, варіант вирощування цукрової кукурудзи в теплицях чи парниках є досить затратним та трудомістким.

Секрет успішності сортів компанії “Мнагор” – це селекція на ранній урожай! Компанія має широкий асортимент ранніх та ультраранніх сортів: “Дейнеріс”, “Роттердам”, “Фіона” і унікальні “Мармурова” та “Білий Кролик”. Ці сорти достигають за 65-70 днів. У той час, як іншим ще 7-10 днів треба рости, мнагоровські ультраранні сорти вже мають налитий гарний качан.

Оскільки бажання посмакувати апетитною кукурузкою виникає у споживачів здебільшого на початку літнього сезону, найпопулярнішими стають ультраранні сорти кукурудзи, адже саме вони приносять найбільший прибуток овочівнику. 

Так, при оцінці сорту “Дейнеріс” значну увагу фермери-овочівники приділили тому, що вона не боїться весняних похолодань, тож її можна висівати з початку квітня при температурі на глибині посіву 5-6 °С, тоді, як інші суперсуперсолодкі гібриди можна сіяти лише при 12-15 °С через суттєвий ризик втрати урожаю. Тож “Дейнеріс” плодоносить без затрат часу і коштів на розсадний спосіб. 

“Фіона” та “Мармурова”, як стверджують овочівники, – це найсмачніші сорти від “Мнагор”.

У свою чергу, сорт “Роттердам” є кращим серед лінійки інших Sh2-гібридів як компроміс між ранньостиглістю та смаковими якостями. 

“Таких ніжних зерен ви ще не куштували! Якщо покупець хоч один раз купив у вас кукурудзу цих сортів, то із гарантією 100% він до вас знову повернеться. Варто також зазначити, що ці сорти мають тривалий період перебуває в молочній стиглості. Це подовжує і разом з тим полегшує період реалізації продукції”, – говорить підприємець-винахідник, засновник компанії “Мнагор” Михайло Нагорняк.

За словами фермерів, які встигли придбати “Дейнеріс” минулого року та отримали гарні прибутки з реалізації ранньої кукурудзи, насіння потрібно замовляти наперед. У цьому переконана й Тамара Волинець з Канівского району Черкаської області. 

“Спробувала минулого року посіяти на 40 сотках кукурудзу сорту “Дейнеріс” і була дуже задоволена збором урожаю. Це був найранніший гібрид цукрової кукурудзи, що я вирощувала. Посіяла його на початку квітня і вже в кінці липня мала прекрасний урожай. Качани у мене вийшли великі, яскраво-жовтого кольору і чудові на смак. Та найприємніше, що купивши в мене продукцію вперше, люди продовжували приходити. “Дейнеріс” отримала першість на ринку завдяки своєму неповторному аромату та чудовому смаку. Якщо ти перший, хто пропонує таку унікальну та високоякісну продукцію, то додатково отримуєш понад 100 тис грн з гектара, адже кожен качан додатково приносить до 3-5 грн зверху”, – ділиться своїм досвідом пані Тамара.

Уже в сезоні 2022-2023 років компанія “Мнагор” представила абсолютну новинку – найсмачніший ранньостиглий гібрид в Україні “Фіона F1”. Гібрид розроблено за мнагорівською методикою гляссе-типу: поєднання різних типів цукрів на качані. 

“Ми її назвали “Суперсолодка кукурдза гляссе-типу”. Гляссе – це кава з морозивом, тобто нестандартне поєднання, що дає неповторний смак та аромат. В зарубіжній літературі така аналогічна кукурудза зустрічається під позначенням Sy або Shy (синергетичний тип), від синергії різних типів цукрів та смаків на одному качані, але ми в “Мнагорі” удосконалили смак, та обрали під українську неповторну кулінарну традицію. Тому ми горді з того, що попри війну, можемо запропонувати українцям нову розробку, яка поєднує в собі суперсолодку кукрудзу Sh2-типу із кукурудзою інших типів”, – зауважує Михайло Нагорняк.

До речі, при виробництві насіння “Фіони” вручну обривається волоть на материнському компоненті, а опилення відбувається від батьківського компоненту із новим гляссе-типом, що має інший тип цукрів. 

“Це новий стандарт ранньостиглості із найсолодшим смаком. Саме тому “Фіона” та “Мармурова” – найраніші та найсмачніші гібриди солодкої кукурудзи на ринку України”, – додає Михайло Нагорняк.

Мнагоровські ультраранні сорти – це також найкращий вибір для россадного посіву, теплиць та відкритого ґрунту. Суперсолодка кукурудза (тип Sh2 та глссе-тип) містять понад 23-25% цукрів. Вона є ультраранньою та призначена для найпершого терміну збирання.

“Тим, хто хоче здивувати сусідів, можу порадити спробувами кукурудзу сортів “Білий Кролик” та “Мармурова”. Вони мають білі зерна, що робить ці сорти найпривабливішими в Україні. За красу та відмінний смак цих качанів ви ще й додатково отримаєте 3-5 гривень”, – зауважує Михайло Нагорняк.

Читайте також: Овочева “екзотика”: як біла кукурудза завойовує ринок України

“Фіона”, “Мармурова”, “Роттердам”, “Білий Кролик” та “Дейнеріс” стійкі до хвороб навіть у прохолодному і вологому весняному кліматі. Вони мають ранні терміни дозрівання та подовжений період перебування у молочній стиглості. 

“Постає питання, для чого витрачати гроші на шалено дорогу закордонну селекцію, коли є краща альтернатива? “Фіона” та “Роттердам” мають чудовий смак і великі качани. На ринку ця кукурудза найперша. Вона чудово підходить для вживання у свіжому вигляді, заморожування, консервування”, – розповідає Михайло Нагорняк.

У компанії “Мнагор” подбали не тільки про фермерів-професіоналів, а й про дачників і присадибників, які хочуть поласувати смачненькою кукурудзою. Так, усі запропоновані сорти можна купити у зручній фасовці. 

Придбати насіння від “Мнагор” можна в насіннєвих магазинах, інтернет-магазинах або на сайті www.mnagor.com

Також із усіх питань звертайтеся до наших фахівців компанії: 

Центральний регіон України та м. Київ:

Тамара Нагорняк: тел., Viber: (067) 440-75-17

Південний та Східний регіон України:

Вероніка Стоянова: тел., Viber: (067) 236-51-51

Західний регіон України:

Олександр Побережний: тел., Viber: (067) 432-32-53

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!