Дрібних фермерів України хочуть долучити до державних закупівель

0 2 287

Ініціативу, яка дозволить дрібним фермерам інтегруватися у дрібні закупівлі, запропонував народний депутат України, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Сергій Лабазюк, пише SEEDS.

За його словами, наразі малі фермери продають свій товар або через посередників, або у роздріб. Така схема знижує прибутки аграріїв – натомість заробляють посередники. Однак водночас є дрібні об’єкти комунальної власності, держпідприємства, які могли б купувати продукцію у фермерів напряму, пише Сергій Лабазюк в колонці на «Бізнес Цензор».

«Фермер може шукати дрібних покупців і продавати мішками. Може – більшим об’ємом на гуртовому ринки тощо. Але за будь-якого варіанту 90% цього товару ще не потрапить до кінцевого споживача. Адже цю ж картоплю перепродасть посередник за ціною на 30-40% вищою. І якщо держава захоче купити її на закупівлі, ціну будуть пропонувати такі ж посередники.

Однак у нас є дрібні об’єкти комунальної власності, дрібні державні підприємства. То чому ті самі овочі, фрукти, молоко, яйця вони не можуть купити в українського фермера напряму», – пише Сергій Лабазюк.

Аби дати прямі ресурси фермеру і зекономити на закупівлі якісних харчів державним коштом, пропонується наступна схему: фермери, які бажають подати заявку на участь у закупівлях, реєструються у Державному аграрному реєстрі та подають відповідну заявку.

Читайте також: Повноваження щодо реєстрації сільгосптехніки в Україні планують передати МВС

«Далі ця інформація через систему надсилається до майданчиків Prozorro. Опісля замовник, за бажання, може скористатися цим механізмом та натиснути кнопку «сповістити учасників ДАР про закупівлю», – пояснює депутат.

Сергій Лабазюк упевнений, що Мінагрополітики та Мінекономіки спільно вдасться остаточно сформувати і реалізувати цей механізм. Адже його втілення вже протягом року може принести фермерам на місцях мільярди гривень додаткових коштів, не залучаючи ресурси з бюджету.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!