Розробники зі Львова створили для фермерів універсальний електротрактор

0 2 433

Талановитий айтівець зі Львова Василь Летнянчин, разом зі своїм батьком та дядьком розробили електротрактор. Проект виявився досить вдалим: електротрактори вже добре зарекомендували себе серед українських фермерів, пише SEEDS.

Василь закінчив Національний університет «Львівська політехніка» за фахом програмне забезпечення. Ще зі студентських років в нього була мрія – електрифікація транспорту, повністю незалежного від палива та мастильних матеріалів та їх закупівлі за кордоном, в тому числі у країни-агресора.

“Все почалось із забавки для сина. Вирішив зробити йому машинку на електриці. Розібрались, як все працює, що необхідно врахувати при виробництві вже справжнього авто. Батько зробив механічну частину, сам займався електричною, допоміг і дядько, який все життя працював токарем на Дрогобицькому заводі автокранів”, – розповів винахідник Lenta.ua. 

Електротрактор “Колос” має потужність 24 к.с., об’єм АКБ 21,5-25,6 кВт*год, інвертор -220 в – 2,7 кВт, сонячну панель 340 Вт, ВВп- 540 обертів, троьохточкове кріплення.

Ним можна косити траву, садити картоплю, орати, боронувати та виконувати інші посадкові роботи. За допомогою насадок його можна використовувати як дрібноподрібнювач та електропилу.Під час блекауту трактор може слугувати пересувною електростанцією, яка здатна живити цілий будинок. Він має розетку, до якої можна підключити як побутові прилади, так і необхідне аграріям обладнання – таке як, наприклад, косарка чи електрополив та інше.

Схвальний відгук надав сил та натхнення працювати далі. Так виникла ідея виробництва тракторів для українського споживача. Зараз це завод із дрібносерійного виробництва техніки. А в планах – виробництво більш потужних машин на 50 к.с. із більш ємною батареєю.

Читайте також: Обсяги вирощування хмелю в Україні скоротились майже у 20 разів

Електротрактор коштує дорожче за трактор на паливі, але при постійному використані такий трактор окупається за два роки.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!