Експорт бурякового цукру зростатиме

0 152

3,1 млрд гривень податків сплатили у 2017 році представники цукрової галузі України. Цю цифру озвучив Андрій Дикун голова НАЦУ «Укрцукор» під час відкриття ІІ Міжнародного конгресу Sugar World 2018. Організаторами якого виступає Національна асоціація цукровиків України та Всеукраїнська Аграрна Рада.

«У минулому сезоні виробництво цукру сягнуло 2,1 млн т. Україна стала експортним проривом для світу і відвантажила понад 700 тисяч тонн продукції», — зазначив він.

У світі спостерігається ріст експорту бурякового цукру. За прогнозами експертів цього року експорт цукру зросте на 15%. Як зазначає Марина Сідак, керівник аналітичної служби ГК «Sucden», «цей показник не може не вплинути на ціну». Однак, експерт зазначає, що в світі просіло виробництво цукру. «Серед основних факторів: низька ціна, скорочення посівних площ, зниження врожайності через погодні умови, коливання споживання (за рахунок Індії) тощо. Та сумувати не варто, ми прогнозуємо подальший ріст споживання, зокрема в Африканському та Азійському регіонах», – пояснила пані Сідак. Також вона зазначила, що очікується світове скорочення виробництва цукру в усіх регіонах, окрім Індії та Китаю. Причинами зниження ціни вона називає декілька ключових факторів: низька світова ціна на цукор, часткове зменшення посівних площ і повернення до середнього рівня врожаю. «Найбільше зниження очікується в Бразилії, в більшій мірі, за рахунок підвищення доходу від виробництва етанолу. Китай та Індія збільшать виробництво за рахунок високих поточних цін на місцеву тростину», – пояснила пані Марина.

Щодо подальшого розвитку ринку цукру в Україні, Марина Сідан зазначає, що в найближчі два сезони ціновий коридор очікується в межах 350-500 доларів за тонну.
Слід також звернути увагу на аналітичні дані, котрі надала Національна асоціація цукровиків України. За цукровий сезон в Україні було перероблено 14,32 млн.тонн,  2140 тисяч тонн вироблено цукру, всього працювало 46% заводів. Валовий збір цукрових буряків збільшився у наступних областях: Львівська, Волинська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Житомирська, Вінницька, Черкаська, Дніпропетровська, Сумська областей України. Всього по Україні валовий збір збільшився на 3,43%.

За посівними площами цукрових буряків у тис га лідерство займають у 2017 році:

  • Вінницька – 57,6
  • Хмельницька – 35,6
  • Полтавська – 35,5
  • Тернопільська – 29,5
  • Харківська – 23,7

Щодо урожайності цукрових буряків, ц/га у 2017 році:

  • Тернопільська – 562,6
  • Житомирська – 541,3
  • Хмельницька – 540,7
  • Івано-Франківська – 523,6
  • Львівська – 504,7

На 1 гектар площі у 2017 році вироблено 6,62 т цукру в Україні. Всього в 2017 році працювало 46 цукрових заводів. Найбільше білого кристалічного цукру у 2016/2017 МР було експортовано до Грузії та Туреччини: 50 910 та 47 933 тонн відповідно – за даними НАЦУ «Укрцукор».

Катерина Дьяченко, SEEDs.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!