ФАО створює Проєктний офіс в Україні

0 195

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) посилила свою присутність в Україні, підписавши угоду з Урядом про створення Проєктного офісу, який сприятиме розширенню надання технічної та гуманітарної допомоги найбільш вразливим громадам країни, особливо у сільській місцевості, пише SEEDS.

Україна приєдналася до ФАО у 2003 році, а з 2015 року Організація працює у двох стратегічних напрямках: надзвичайна гуманітарна допомога у постраждалих від конфлікту областях та розвиток сільського господарства по всій країні.

«Після початку війни в Україні в лютому 2022 року, ФАО розширила свою діяльність в країні для підтримки сільськогосподарського виробництва та продовольчих систем з метою захисту продовольчої безпеки вразливих домогосподарств та громад по всій Україні, – зазначив Лоран Тома, заступник Генерального директора ФАО та підписант угоди від імені ФАО. – Ця угода розширить нашу співпрацю в країні, підвищить сільськогосподарський потенціал України та захистить продовольчу безпеку найбільш вразливих українців, не залишивши нікого осторонь».

Юлія Свириденко, перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України, підписант угоди від імені уряду України подякувала представникам ФАО за допомогу Україні.

«Від імені українського народу та наших виробників хочу подякувати ФАО за підтримку, яка надається з початку широкомасштабного вторгнення Росії. Відновлюються виробничі та експортні потужності українського аграрного сектору, покращується життя людей, яким ФАО надає допомогу. Переконана, що з відкриттям Проєктного офісу співпраця між ФАО та Україною, яка триває вже багато років, набуде нової динаміки», – зазначила вона.

Порушення ланцюжків постачання та зростання цін

Наслідки війни в Україні серйозно підірвали сільськогосподарське виробництво та експорт продовольства, поставивши під загрозу як місцеву, так і глобальну продовольчу безпеку.

В останньому оновленні ФАО щодо гуманітарного реагування вказується на зростаючу кількість свідчень того, що порушення ланцюжків постачання та зростання цін у поєднанні зі зниженням доходів населення суттєво вплинули на доступ до продовольства та його доступність, що призвело до зростання залежності від продовольчої допомоги. Ціни на основні товари, включаючи продукти харчування, значно зросли по всій країні, особливо в районах, де ведуться активні бойові дії. Більш ніж половина опитуваних сільських домогосподарств повідомили, що за останні три місяці витрати на продукти харчування становили більш ніж половину їхніх загальних витрат.

Основні труднощі, що очікуються в найближчі місяці з точки зору сільськогосподарського виробництва, включають низьку прибутковість від продажу продукції, проблеми пов’язані з доступом до добрив та пестицидів, доступом до палива та електроенергії для живлення сільськогосподарської та фермерської техніки, а також доступом до ветеринарних продуктів, включаючи ветеринарні препарати, корми та кормові добавки. Також критично не вистачає потужностей для зберігання зібраного врожаю.

Поточна діяльність ФАО в Україні

«ФАО активно підтримує дрібних фермерів та сільські родини, які відіграють ключову роль у місцевих ланцюжках створення вартості харчових продуктів, – зазначив Раймунд Йеле, керівник регіональних програм ФАО. – Наразі малі фермери отримують насіння озимої пшениці для забезпечення виробничих потреб під урожай 2023, а також зернові рукави для забезпечення належного зберігання та захисту врожаю в цьому сезоні. ФАО також надає сільським домогосподарствам корми для тварин, багатоцільову грошову допомогу та ваучери на придбання інших необхідних сільськогосподарських засобів виробництва та інструментів».

Для реалізації переглянутого Плану швидкого реагування ФАО потребує 115,4 млн доларів США для надання допомоги майже одному мільйону людей у сільській місцевості України до кінця 2022 року. Допомога від ФАО включає забезпечення засобами виробництва у галузі рослинництва та тваринництва, а також надання фінансування для підтримки найбільш постраждалих малих фермерів та власників худоби з метою дотримання сезонних термінів. Ця підтримка дозволить домогосподарствам виробляти овочі, зернові культури, молоко, м’ясо та яйця, щоб прогодувати свої сім’ї.

Для подолання кризи зі зберіганням зерна ФАО розробила Стратегію щодо підтримки зберігання зерна, яка потребує додаткових 65 млн доларів США. Це розширення Плану швидкого реагування має на меті забезпечення 4 млн тонн потужностей зі зберігання зерна в Україні – 25 відсотків від загальнонаціональної потреби. Стратегія також передбачає підтримку Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів через зміцнення державного потенціалу у сфері тестування та сертифікації харчових продуктів, необхідних для експорту на прикордонних об’єктах.

Станом на сьогодні, ФАО отримала майже 80 млн доларів США від загальної необхідної суми у 180,4 млн доларів США у межах Плану швидкого реагування та Стратегії щодо підтримки зберігання зерна. Додаткові ресурси терміново необхідні для підтримки вразливих сільських домогосподарств у підготовці до зимового сезону, що наближається.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!