Експорт українських молочних продуктів суттєво скоротився

0 230

Експорт молочних продуктів у жовтні скоротився, хоча ніхто не очікував такого суттєвого просідання. Основною причиною стало падіння цін на молочні продукти на світовому ринку, пише SEEDS.

Такі новини повідомила аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Сумарний експорт українських молочних продуктів у вартісному виразі в порівнянні із вереснем просів на 29,1% — до 25,5 млн дол., в натуральних показниках — на 30% — до 9 тис. т.

Експорт молока питного у жовтні склав 2,7 тис. т, що відповідає показникам минулого місяця. Експортна виручка склала 1,4 млн дол., що на 2% більше, ніж у вересні. 98% всього молока пішло до Молдови.

Експорт сухого молока та згущенки скоротився більш ніж на половину — 2,1 тис. т в натуральних показниках (-57,5%) та 6,5 млн дол. (-58,8%) у вартісних. Через великі запаси сухого молока в ЄС імпорт за цим напрямком суттєво просів. Так, до Польщі у звітному місяці було експортовано лише 280 т продукту в порівнянні з 1040 т у вересні. Та й ціни знизилися в межах 5%.

Зовнішні продажі кисломолочної продукції у жовтні скоротилися на 28,2% в тоннажу — до 234,8 т та на 41,7% в грошах — 353,6 тис. дол. 90% всієї групи було експортовано до Молдови.

Продажі сироватки молочної у звітному періоді просіли на половину. У порівнянні з вереснем експорт сухої сироватки склав 989,7 т (-49,5%) на загальну вартість 973,3 тис. дол. (-47,69%). Основними покупцями були Китай (525 т) та В’єтнам (250 т).

Читайте також: Масовані ракетні удари спричинили підвищення попиту на хліб, масло та молоко

Експорт масла скоротився не так суттєво та все ж був у мінусі в порівнянні з вереснем. Польща, основний імпортер вітчизняного масла, у жовтні скоротила обсяг на третину через дорожчання українського продукту та високі запаси в середині самої країни.  Загалом було експортовано 1,7 тис. т (-12%) масла на загальну вартість 10 млн дол. (-10,91%).

Аналітик АВМ Яна Лінецька зазначає, що позитивна динаміка експортних продажів була відмічена лише по сирах. Виконання раніше укладених контрактів в кінцевому результаті дали плюс по трьох основних напрямках: Казахстан (+26% в натуральному виразі), Молдова (+22,8%), Польща (+8%). В загальному підсумку у жовтні було продано на зовнішні ринки 1,35 тис. т сирів (+22,8%) на загальну вартість 6,2 млн дол. (+22%).

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!