Через війну транспортні витрати фермерів зросли більше ніж удвічі

0 139

Для фермерів в Україні різко зросли транспортні витрати. До війни фермери відправляли 95% експорту пшениці та інших зернових через Чорне море. Зокрема, фермерське господарство учасника Всеукраїнської аграрної ради та ради директорів фонду SAVE UA Кейса Хузінхи сплачувало 23-24 долари за тонну за транспортування своєї продукції до портів та на кораблі. Зараз, за його словами, вартість зросла більш ніж удвічі. Проте, альтернативний маршрут, вантажівками до Румунії, коштує ще дорожче – 85 доларів за тонну, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті ВАР.

За його словами, багато фермерів в Україні пішли на війну або покинули свої землі, а інфраструктура, яка переробляла і транспортувала пшеницю і соняшникову олію на зовнішні ринки, була зруйнована. Зокрема, постраждала його власна ферма в Україні, в 190 кілометрах на південь від Києва.

Читайте також: Спрощена логістика дозволить транспортувати зерно дешевше – Сольський

Руйнування росією енергетичної мережі призвели до зупинки заводу, який забезпечує його та інші ферми азотними добривами. Інші заводи з виробництва добрив в Європі були змушені закрити або уповільнити своє виробництво, оскільки ціни на природний газ, який є критично важливим для виробництва добрив, різко зросли через війну в Україні.

“Тому цьогорічний врожай вже скоротився, – зазначив Кейс Хузінха, – і якщо росіяни будуть продовжувати в тому ж дусі, врожай наступного року може бути ще гіршим”.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!