Фермери Донеччини масово позбуваються худоби – нічим годувати і нікуди дівати молочку

0 2 609

Малі фермери Донеччини зазнають чималих збитків та змушені скорочувати поголів’я корів та іншої худоби. Адже через закриття ринків під час карантину їм ніде продавати свою продукцію.  

“Ми його здавали на базарі – продавали, здавали оптом, коли як виходило. А зараз у зв’язку з цим коронавірусом не ходить автобус. Ну і чим його везти? У нас транспорту нема. То так, сусідкам віддаю, роздаю, у кого нема корів”, – розповіла власниця корови пенсіонерка Анна Фірцак з Чермалика.“Я дві тисячі усього отримую пенсії, що я з нею можу зробити з тою пенсією? Чи за газ заплатити, чи за світло, чи ліків собі купити – мені 67 років, я без тих ліків не можу. Мало того, що бомблять, жоден вечір спокійно не спиш, тому що стрілянина. Мало того, тепер ще й автобус забрали, щоб не можна було ні копійку якусь заробити”, – бідкається жінка.

Через те, що нічим годувати худобу, власники почати її позбуватися. Фермерка Юлія Єгуртова зі своїх 18 корів чотирьох здала на м’ясокомбінат.

“Нічим годувати, нікуди дівати молочку. Ми коли реалізуємо молочну продукцію, ми купуємо відразу корм для того, щоб годувати тиждень цих корів”, – пояснює фермерка.

Та й телят власниця планує продати. Скаржиться: хотіла б залишити собі, але не має чим годувати. Через карантин молоко продавати ніде, тож гроші найближчим часом не з’являться.

В обласному департаменті агропромисловості фермерам пропонують продавати молоко через інтернет.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією 5 каналу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!