Фермери з Луганщини об’єдналися в кооператив для продажу овочів, фруктів та квітів

0 197

На Луганщині за кілька кілометрів від лінії розмежування, поблизу Станиці Луганської, аграрне виробництво не зупиняється. Фермери об’єдналися у сільськогосподарський кооператив “Овочі станичників”. Господарства вирощують продукцію (овочі, ягоди, фрукти, квіти) окремо, а реалізують разом, повідомляє SEEDS.

До початку війни місцеві фермери працювали одноосібно. Урожай переважно везли на продаж до Луганська. Після 2014 року довелося шукати нові ринки збуту. Саме з цією метою господарства об’єдналися у кооператив. Наразі до “Овочів станичників” приєдналось 102 фермери.

Засновниця кооперативу “Овочі станичників” – Мар’яна Нещерет. Від її обійстя до лінії зіткнення усього два кілометри. У своїй теплиці площею 10 соток фермерка вирощує помідори чері різних сортів та городину.

Завдяки участі в об’єднанні фермери розширили виробництво, адже їхня продукція має стабільний збут. Додаткові кошти, отримані завдяки співпраці у кооперативі, господарства витрачають для закупівлі нового обладнання для теплиць та облаштування нових господарських об’єктів.

Кооператив продовжує розвиватися. Наразі фермери планують створити логістичний хаб, куди можна буде звозити продукцію з усіх господарств. Тут будуть сортувати овочі, фрукти, ягоди, охолоджувати продукцію та пакувати її, а потім централізовано постачати до місць продажу. Наразі ж фермери пакують продукцію на території одного з господарств-учасників кооперативу.

Варто зазначити, що кооперація дає нові можливості для сільськогосподарських виробників. Зокрема, в держбюджеті окрема група дотацій призначена саме для об’єднань фермерів.

SEEDS за матеріалами Події дня

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!