Фермери з Одещини зрошують поля з допомогою сонячної електростанції

0 236

Для промислового вирощування більшості фруктів та ягід необхідне зрошування. Особливо це питання актуальне для південних регіонів, де клімат більш посушливий. Зменшити собівартість зрошування садів Сімейному фермерському господарству “Гроно” з Одещини допомогла заміна дизельних водяних помп на систему, що працює від сонячної електростанції. Собівартість продукції значно знизилась, повідомляє SEEDS.

Сонячну електростанцію у господарстві вдалося обладнати завдяки грантові від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

“Завдяки гранту UHBDP ми отримали можливість встановити сонячну електростанцію, яка забезпечила безперебійний полив у нашому саду. Тепер дерева отримують необхідну вологу в повному обсязі, а ми – стабільно високий врожай та зниження собівартості виробництва. Наразі ставимо собі завдання: збереження та збільшення робочих місць зі збільшенням дохідної частини СФГ “Гроно”, – зазначає голова фермерського господарства Михайло Мінов.

Читайте також: Які сорти яблук найпопулярніші: що обрати для закладання саду?

“Гроно” вирощує кілька видів продукції. Світлана Матушевська, що працює разом з Михайлом, зазначає, що успіху господарству також вдалося досягти завдяки тому, що вони мають аграрну освіту.

“Наразі вирощуємо персики, черешню, сливу, яблуко, виноград та маємо напрацьовані зв’язки та довіру покупців. Вирощуємо самі, враховуючи інноваційні технології, підщепи та сорти”, – говорить Світлана.

Надалі фермери планують розширюватися та об’єднуватися з іншими агровиробниками. Сімейне фермерське господарство «Гроно» планує залучити інших фермерів з сусідніх сіл для подальшого створення кооперативу з виробничою лінією з переробки, що надасть можливість разом формувати великі партії фруктів для виходу на серйозні канали збуту.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!