Які сорти яблук найпопулярніші: що обрати для закладання саду?

0 3 573

Ще до закладання саду варто розрахувати, якими будуть обсяги виробництва та подумати, де господарство буде реалізовувати продукцію. Усі ці аспекти частково залежать від вибору сортів. Варто орієнтуватися на сорти, які найкраще підходять для конкретного регіону та популярні серед споживачів, повідомляє SEEDS.

Фермерське господарство “Сади Полтавщини” обробляє 15 гектарів яблуневих садів у Диканському районі на Полтавщині. Тут вирощують яблука сортів сорти Ренет Симиренка, Мутсу, літній сорт Дельбарестивале та імунний Флорина, пише AgroTimes. Засновник фермерського господарства Роман Цінченко розповів, як він підходить до вибору сортів та що враховує при закладанні саду.

“Варто дивитися на багато різних чинників, зокрема на кліматичні умови регіону. Наприклад, Фуджі — добрий сорт, але у нас він не достигає. В умовах жорсткої конкуренції на ринку дуже актуальні імунні сорти. Перспективними є також сорти, які популярні на міжнародному ринку. Хоча свою першу ділянку саду на 10 га, де у нас були Голден, Джонаголд і Айдаред, ми продали: тримати окремих агронома, спеціаліста з поли ву та тракториста було не рентабельно. Тими сортами ми теж були задоволені. Якби ми розширювалися зараз, я в будь-якому разі зробив би акцент на Голдені як на найпопулярнішому яблуку в світі”, – зазначає Роман Цінченко.

Господарство не має власних камер для зберігання, тому найчастіше реалізовує продукцію одразу після збору.

“Продаємо яблуко або з поля оптовим покупцям, або супермаркетам, або у разі потреби орендуємо у Полтаві (50 км від нас) камери чи звичайні склади для нетривалого зберігання — до підвищення ціни. Іноді це рентабельно, а іноді “шкурка вичинки не варта”. Наприклад, цього 2021 року ми не закладали яблуко на зберігання”, – говорить засновник фермерського господарства.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!