Історично низькі ціни на літню малину шокували українських виробників   

0 186

Сезон літньої малини потішив простих українців доступними цінами, однак для виробників він став одним з найзбитковіших за всю історію. Про це в коментарі SEEDS розповів Тарас Баштанник, керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Сезон літньої малини вже фактично завершився. Зараз вже починається сезон осінньої малини, який триватиме до перших приморозків, – десь до кінця вересня.

По малині цього року всі були просто шоковані цінами. Це були історично низькі ціни, останнього разу вони були такими низькими у 2017 році.

Були навіть історичні мінімуми, як на мене, ціна в деяких регіонах України доходила і до 17 гривень (за кілограм – ред.) через низьку якість малини.

Хороша, робоча ціна на літню малину була 30 гривень. Що ледь-ледь покриває витрати на виробництво, і то не у всіх», – розповідає Тарас Баштанник.

Якою буде врожайність та ціна на осінню малину, фахівець не береться навіть прогнозувати. Це надзвичайно непросто одразу через кілька чинників.

Читайте також: Перші партії українських кавунів майже на 60% дорожчі, ніж минулого року

«З одного боку осіння малина більш охоче купується переробниками, бо в неї вища якість для заморозки. З іншого боку, валове виробництво осінньої малини в Україні – це відсотків 70! Якщо літніх сортів вирощують 30%, не більше, все інше – малина осінніх сортів.

Відповідно можна уявити величезну кількість валового збору, який зараз, у найближчі 2-3 тижні, хлине і на ринки України, і на переробку.

От тут якраз і є проблема. Тому, що є підозра, що ціна може, як мінімум, просто не вирости, або ж, як максимум, – стати ще нижчою. Чи зафіксуватися на рівні 20-25 гривень, що дуже і дуже мало», – констатує Тарас Баштанник.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!