Кабмін зможе вилучати сільгоспземлі у держпідприємств без їх згоди

0 1 576

Верховна Рада підтримала зміни у земельному законодавстві, завдяки яким Кабмін отримав можливість вилучати у держпідприємств землю сільськогосподарського призначення без їхньої згоди, пише SEEDS. 

Нові права Кабміну надає Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності використання земель фізичними особами та суб’єктами державного сектору економіки (законопроєкт №7588).

Документ наразі очікує підпису президента. Про це повідомила Судово-юридична газета.

Читайте також: Підприємці з Полтавщини відкрили за грантові кошти мініцех з переробки овочів та ягід

Відповідні норми не стосуються земельних ділянок військових частин, Національної академії наук України, військово-навчальних закладів, підприємств Міністерства оборони, організацій Збройних Сил України, а також інших військових формувань.

В документі також сказано, що вилучення ділянок землі з постійного користування держпідприємства не припиняє державного права власності на відповідні земельні ділянки. Головне юридичне управління висловило низку зауважень, що стосуються відповідного документу. Вони відносяться до того, що окремі підприємства отримають значні переваги при передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення в оренду на п’ятдесят років.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!