Коли чекати “обвалу” цін на кавуни?

0 189

Запізнення сезону кавунів цього року, яке було спричинене несприятливими погодними умовами, означає, що дешевшати баштанні культури почнуть також пізніше. За словами консультанта Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) Валерія Федоренка, ціни на кавуни почнуть помітно знижуватись уже цього тижня, повідомляє SEEDS.

Фахівець говорить, що зазвичай перші українські кавуни нового врожаю з’являються наприкінці червня. Цього року сезон почався більш ніж на два тижні пізніше – 15 липня.

“Механізм формування ціни відбувається за класичною схемою для нашого ринку кавуна. Оператори, які займають левову частку продажів, напередодні виходу на ринок масової пропозиції товару наситили свої точки товаром першої хвилі та будуть чекати на обвал цін. Саме тому такі чинники, як погодні умови, спекулятивні ігри монополістів, хаос в пропозиції та відсутність у фермерів чіткого розуміння того, кому вони будуть продавати ягоду на цей раз, можуть зіграти злий жарт з багатьма виробниками та продавцями в цьому році. Цікаво, що 18 липня кавун з поля продавали по 8 грн / кг, диню – по 10 грн / кг. А 20 липня ціна на кавун становила вже 6 грн. 50 коп., на диню – 4 грн”, – говорить Валерій Федоренко.

Ціни будуть коливатися до другої половини серпня. З 20 серпня (теж із запізненням) на ринку з’явиться український кавун, який вирощували без поливу.

Наразі (станом на 27 липня) оптова ціна на кавун складала у середньому 4,5 грн, а на диню – 2-4 грн./кг.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!