“Корови спасли життя”: фермер із Бахмута розповів, як рятував родину та господарство від російських обстрілів

0 226

Фермер Павло Товт до вересня залишався в Бахмуті, а коли обстріли стали несила терпіти, пішки виходив з коровами до сусіднього села. Так не зміг зберегти стадо. Наразі він живе в Дніпрі та не полишає надії повернутися: і на Донеччину, і до улюбленої справи, пише SEEDS.

Двох котів Павло з родиною вивіз з Бахмута до Дніпра. Там жив на Забахмутці, тримав корів, мав постійних покупців. Останні п’ять років весь час приділяв своєму стаду — влітку 2022-го у нього було дев’ять голів.

Корови двічі рятували життя. Історія фермера з Бахмута

Під обстрілами Павло продовжував розвозити місцевим молоко. Та доглядати корів, згадує, було все важче, повідомляють “Суспільне Новини”.

“На обідній дійці вишли доїть. Щось прилетіло, засвистіло, прилетіло, гупнуло. Дою далі. Додому вертаємося, а там — осколки, все побите, велосипед, машина, кури побиті. Курей зібрав у відро граблями, похоронив під деревом. Корови спасли”, — розповідає Павло.

Корови двічі рятували життя. Історія фермера з Бахмута

Павло каже, якби не корови, лишався у місті й досі. Та у середині вересня все ж пішов з Бахмута до Богданівки. Пішки п’ять годин вів своє стадо.

“Приклад вихованості моїх корів, що вони 12 кілометрів шли за мною. Я сам їх вів. Це не просто так. Якась би дурна невихована корова, пре й очі отакі, а тут раз і пішли”, — каже чоловік.

Павло згадує, в Богданівці не було умов та можливості утримувати стадо.

“Сарай там є, такий невеличкий. Хоч дійних корів можна загнати, а вони стадні. В сарай заходиш — а вона розвертається. Що таке пів тонни? Вона двері винесе разом з луткою. І я просто бачу, нема ніяких перспектив для розвитку. Я їх здав. Дуже мені прикро. Соромно дуже перед коровами. Я плакав”, — згадує фермер.

Читайте також: На Львівщині фермерка створила прихисток для переселенців та забезпечила їх роботою

У жовтні чоловік переїхав до Дніпра. Зараз Павло працює в садовому центрі. Та мріє повернутись до Бахмута й улюбленої справи.

“Якщо хата залишиться, в будь-якому разі буду вертатись до Бахмута. Там відразу перша корова, де перша там і друга, де друга там і телята. А корови вони мене вигодують. Як мати казала — і вилікують, і побудують”, — підсумовує Павло.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!