Кожен мисливець за “чорним золотом” Карпат може зібрати за день до 50 кг ягід

0 1 680

Яфина, афина або чорниця звичайна, – рослина, кущами якої вкриті схили карпатських полонин. Влітку вона дає жителям гірських сіл можливість заробити непогану копійчину, пише SEEDS. 

Але робота ця не легка. Ще вдосвіта збирачі ягід їдуть на гору на великих “Уралах” та мотоциклах, йдуть пішки, щоб провести світловий день у напівзігнутому положенні. Розповів на своїй сторінці у Facebook відомий ужгородський фотограф і блогер Сергій Денисенко.

«Збирають яфини вручну, за допомогою металічних “чесалок” прочісують кущі і насипають ягоди у пластмасові відра. Ми поговорили з одним зі збирачів. Каже, якщо працювати з 6-ї ранку, то за день, разом з сином-підлітком збирають біля 100 кг ягід», – пише Сергій Денисенко.

За його словами, скупники виїжджають прямо на гору, пересипають яфини у ящики, зважують і вивозять.

«За кілограм ягід зараз дають 38 гривень. Можна почистити від листя, повести у місто і продати на ринку, так вийде дорожче. А також продавцями яфин всіяна траса, хлопці та дівчата протягують банки з чорними ягодами назустріч автомобілям», – додає відомий блогер.

Читайте також: У Луцьку бджоляр облаштував на даху багатоповерхівки невелику пасіку

Цікаво, що серед збирачів яфин багато ромів, зазначає Сергій Денисенко, – вони влаштовують свої табори прямо на полонині. Їм простіше – нікуди не треба їхати.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!