Лісівники Буковини вирощують екзотичну павловнію аби убезпечити землю від зсувів та селей

0 381

У Чернівецькій області лісівники вирощують екзотичні павловнії, які називають «адамовими деревами». Вони допомагають швидко відновити ліси після пожеж, а також рятують від зсувів та селей, повідомляють у пресслужбі Чернівецької ОДА.

«Лісівники Сокирянського лісгоспу вирощують екзотичну павловнію, яку ще називають «адамовим деревом». Ця культура здатна запобігати ерозії родючих ґрунтових горизонтів, відновлювати у найкоротші терміни ділянки лісів, що постраждали від пожеж, зсувів, селей», – йдеться у повідомленні.

Також павлонію у світі використовують у народній медицині, фармації, виготовленні меблів, музичних інструментів, спортивного інвентарю, суднобудівництві тощо.

В обласній адміністрації зазначають, що 320 деревець посадили на експериментальній ділянці площею у пів гектара 2019 року. Саджанці показали гарний приріст – до чотирьох і більше метрів.

За словами начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василя Гончара, фахівці продовжують вивчати культуру, і якщо павловнія добре переноситиме буковинський клімат, то її плантації з’являться і в інших лісгоспах області.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!