Литва поділитися з Україною унікальним досвідом переходу на теплову енергію з біомаси

1 327

Україна підписала Меморандум з Литовським енергетичним агентством в рамках якого партнери розроблять пропозиції щодо середньо- та довгострокові плани для відновлення енергосистеми,  пише SEEDS.

Основним фокусом проєктів стане використання біоенергетики у системі централізованого теплопостачання, повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Після підписання документа представники Держенергоефективності та Посольства Литви в Україні провели експертну зустріч. Вони обговорили напрями співпраці у сфері сталого енергетичного розвитку та збільшення використання альтернативних видів палива.

Аташе з питань енергетики Посольства Литви в Україні Лаура Пушінскайте підкреслила, що наразі Литва реалізується проєкт “Відновлення України: співпраця в енергетичній сфері”.

Читайте також: В Україні з’явиться виноградарсько-виноробний реєстр

Українсько-литовська команда працюватиме над рішеннями щодо використання біомаси для централізованого теплопостачання, зокрема за технологією високоефективної когенерації. Також планується розробка фінансових інструментів для підтримки залучення приватного сектору та підготовка проєктних пропозицій для реалізації в Україні, додали у пресслужбі.

“Україна має значний потенціал для розвитку біоенергетики. Ми цінуємо ініціативність Литви поділитися своїм унікальним досвідом переходу на теплову енергію з біомаси. Для українських громад, які потерпають від енерготерору з боку росії, вкрай важливо мати дієві альтернативи, які дозволять стати менш енергозалежними”, – сказала директорка департаменту розвитку відновлюваної енергетики Держенергоефективності Олена Ленська.

За результатами перемовин сторони домовилися співпрацювати у рамках фокус-груп, провести детальний аналіз стану сектору теплопостачання та можливостей переходу на біомасу, а також розглянути потенційні проєкти із використанням альтернативних видів палива у громадах.

 

 SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. SS пише

    біомаси у нас вистачає…. 73%

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!