Маріупольські фермери виливають молоко худобі – ніхто не купує

0 513

Маріупольські фермери в розпачі – їм нікуди збувати молочну продукцію. Вже зараз деякі виробники змушені сироватку виливати свиням і курчатам замість води.

Раніше дрібні фермери свою продукцію в більшості випадків реалізовували на маріупольських ринках. Зараз у зв’язку з карантином ринки закриті, і люди зіткнулися з проблемою – куди подіти молоко, за рахунок чого годувати худобу, як виживати самим.

“Ми фактично перебуваємо на межі виживання. У мене велике господарство – 5 корів, 2 бика, два десятка свиней, кози, барани, і це не рахуючи дрібної живності – кури, качки, кролики. Їх всіх щодня потрібно нагодувати, на корм потрібні гроші , а де я їх візьму, якщо нічого не продаю!”, – розповів Сергій, фермер із селища під Маріуполем.

За його словами, щоб звести кінці з кінцями, він був змушений частково відмовитися від послуг найманих працівників.

Ще одна величезна проблема – що робити з швидко псується молочною продукцією.

“Корови ж не розуміють, що карантин. Їх потрібно доїти два рази в день. Зараз намагаємося переробляти молоко, щоб воно не зіпсувалося, в сири, сир, сметану. Але це ж треба комусь продати!

Вже зараз я своїм свиням і курам замість води даю сироватку і кисляк. Якщо так далі піде, почну все їм згодовувати або просто виливати молоко в каналізацію”, – говорить дружина фермера Світлана.

Немає у неї надії і на те, що ринки відкриються. “Навіть, якщо і дозволять знову торгувати, за новими карантинним правилам молочко можна торгувати в критому приміщенні, а не у всіх ринках вони є. А там де є, всі місця вже зайняті і чужих не пустять”, – впевнена вона.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією 0629.com.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!