Масований ракетний удар по Україні спричинив стрімкий ріст ціни на пшеницю

0 801

Трейдери вважають, що війна між рф та Україною загострюється. Саме через це ціни на пшеницю суттєво збільшилися. Зокрема, лише вчора показники її вартості досягли тримісячного максимуму, пише SEEDS.

«Ф’ючерси зросли на 7,9% у Чикаго, в межах центів від денного ліміту обміну, перш ніж зрештою зросли на 6,6% після вибухів у Києві», – зазначається у повідомленні bloomberg.com.

* інформація подається мовою оригіналу

Однак фахівці вважають, що такі показники росту – далеко не межа.

«Ми не можемо виключати подальших проблем із продовольчою безпекою, якщо у когось із ключових світових виробників виникнуть виробничі труднощі або ситуація у Чорноморському регіоні не покращиться», — йдеться у повідомленні для клієнтів аналітиків Hightower Report.

Фахівців турбує і ситуація з угодою про експорт зерна з України, термін дії якої спливає приблизно через місяць. Адже невідомо, чи сторони погодяться на її продовження у зв’язку із загостренням ситуації.

Читайте також: На Херсонщині пшениця і кукурудза поступається місцем ананасам та мандаринам 

Спеціалісти акцентували увагу й на тому, що останнім часом ціни на основні продути харчування у світі знижувалися. Але наразі є всі підстави вважати, що ситуація кардинально зміниться. Так, проблеми з постачанням українського врожаю вже виникли, оскільки кількість суден, що чекають на перевірку в Стамбулі, збільшується.

«Найактивніші контракти на пшеницю в Чикаго скоротили своє попереднє підвищення і завершили торговий день на рівні 9,38 долара за бушель, що, як і раніше, є найдорожчим рівнем з 23 червня. Кукурудза подорожчала на 2,2% до 6,9825 долара, найвищого рівня з 21 червня після того, як підскочила на 3,4%», – говориться у матеріалі bloomberg.com.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!