Медик з Галичини після турботи про людей заходилась піклуватись про врожай на власному полі

0 169

Колишній дипломований медик Марія Лучків вирішила докорінно змінити своє життя, обравши натомість роботу із землею та рослинами. Разом з чоловіком подружжя засновало ФГ “Лучком”, – тепер вони вирощують сою та гречку в рідному селі на Галичині, пише SEEDS.

У нову професію Марія занурюється свідомо, тому вступила до Львівського аграрного університету. Наступний крок – опанування спеціальності «Агрономія», бо із землею, як вважає жінка, мають працювати професіонали, щоб не шкодити, а примножувати дари природи та створювати стійкий перспективний агробізнес.

«Майбутній врожай залежить від якості насіння та сівалки, спроби зекономити на цьому приводять до поганих економічних наслідків. Ми уважно обираємо сівалку та надаємо перевагу насінню високої якості», – цитує слова Марії Лучків Бізнес Мережа Cільських Жінок України на своїй сторінці у Facebook.

Цього року господиня стала переможницею грантової програми SEE та придбала для господарства обладнання. Воно суттєво вплине на покращення стійкості виробництва з економічної точки зору, впевнена жінка.

Читайте також: Українці почали вирощувати картоплю на дні обмілілого каховського водосховища

«Продуктивність зросла щонайменше в 1,5 раз, і якщо раніше нам було потрібно 3-4 робітники, то тепер 1-2. Вільні руки зайняті на інших процесах», – каже Марія Лучків.

Марія вважає своєю місією допомагати отримувати землю молодим місцевим родинам, щоб мали змогу отримувати незалежний дохід, та місцевим виробникам з різних сфер – щоб земля була у користуванні, а податки наповнювали місцевий бюджет для розвитку громади.


Проєкт “Безпечне економічне середовище для сільських жінок – безпека та мир для всіх (SEE)” реалізується ГС “Бізнес Мережа Сільських Жінок” в рамках роботи Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй та агенції ООН Жінки в Україні.  

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!