Мешканці Мукачева запатентували першу у світі безплотинну ГЕС

0 4 510

Представники ГО «Гідро Енерго Екологія Карпат», яку у 2019 році заснували четверо мукачівців, як резиденти України, першими у світі запатентували безплотинну гідроелектростанцію, пише SEEDS.

Підтвердження на патент надійшов днями від Інституту інтелектуальної власності США (Патентне відомство США). Про це повідомляє Закарпатська обласна рада.

«Свою розробку автори планують втілити на Закарпатті. Для пілотного проєкту розглядається кілька локацій: на річці Латориця – від села Латірка до Мукачева в районі сіл Ганьковиця, Підполоззя, поблизу відомого мотелю-ресторану Chalet, а також вздовж русла річки Уж – від Ужка до Ужгорода на ділянках з необхідними перепадами і об’ємами води», – йдеться в повідомленні ради.

Пілотний проєкт має невелику потужність – до 50кВт/год. Його задача – продемонструвати роботу і безпечність для природи, далі можна приступити до більших потужностей.

За словами голови ГО Івана Котурбача, безплотинна ГЕС вирішує 2 питання: відведення води при підтопленні ділянок під час паводків та власне вироблення електроенергії.

Читайте також:  В Україні цього року буде достатньо кавунів, – баштани з’явилися і на Вінниччині

Автори розробки переконують, що безплотинна ГЕС у 20 разів дешевша за дериваційну та у сотні разів – за плотинну. При цьому вона у 20 разів перевищує час будівництва.


Наразі найбільша на Закарпатті ГЕС – Теребле-Ріцька, збудована в Хустському районі у 1949-1955 роках. Всього гідроелектростанцій в області нараховується до тридцяти. Цього вкрай мало, переконують розробники безплотинної ГЕС.  

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!