Навіть після блокування портів Україна експортує понад 60% врожаю зернових та олійних культур   

0 348

Аграрний експорт – майбутнє України, однак він вимагає високої адаптивності до швидких змін на ринку. Так вважає директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман, пише SEEDS.

«Чи є в аграрного експорту України майбутнє? Так, бо це головна умова існування національного аграрного бізнесу і економіки України в цілому.

Навіть після блокування портів та окупації частини території Україна експортує понад 60% врожаю зернових та олійних культур», – повідомила Тетяна Гетьман.

Однак структура експорту, на її думку, не зможе залишиться незмінною у порівнянні з періодом, який передував вторгненню.

Читайте також: Уряд дозволив продати зерно з Держрезерву

«Обмеження експорту через порти й високі тарифи на автоперевезення та залізницю змушують створювати високу вартість всередині країни та експортувати продукти переробки замість сировини.

Для прикладу, середня ціна аграрного експорту в країнах ЄС в 3-4,5 рази вища, ніж в Україні. А США експортують зерном лише 30% кукурудзи, решта біоетанолом», – нагадала Тетяна Гетьман.

На жаль, не всі аграрії зможуть подолати експортну кризу, вважає директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

«Майбутнє є лише в ефективних господарств з високою адаптивністю до швидких змін на ринку. Такі господарства зможуть вистояти навіть при повній  блокаді моря. Так, саме завдяки ЗСУ ми ще користуємось найдешевшим морським експортом», – зазначає Тетяна Гетьман.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!