Низькі ціни на яблука змушують фермерів Чернігівщини викидати врожай на смітник

0 1 213

Років сім-вісім тому Валентин Баранець, власник фермерського господарства «АТЮШІВСЬКЕ», що на Чернігівщині, висадив на двох гектарах землі 2500 саджанців яблук, пише SEEDS.

У цьому році сад Валентина Миколайовича порадував добрим урожаєм. Однак, закупівельники встановили настільки мізерні ціни, що фермер, скоріш за все, знову відправить врожай на смітник.

«Ціни на яблука немає. Сьогодні зимові яблука можна здати оптом по 2,5 гривні за кілограм. Хіба це ціна? Затрати вийдуть більші ніж доходи. Садівництвом займатися зовсім не вигідно. Минулого року на яблуко також не було ціни. Зібрав урожай у контейнери, помістив у погріб, а навесні виніс і викинув»,  — розповів фермер виданню Gorod.

Щодо переробки, Валентин Баранець каже, що це треба прораховувати. Якщо займатися переробкою, треба не два, а мінімум шість гектарів саду мати.

Читайте також: Україна експортує досить великі обсяги промислових яблук

«Треба техніку купувати для обробітку саду, треба обладнання для виробництва. Усе це дуже великі кошти, яких немає. І невідомо, який вийде на виході результат, чи буде якась вигода, чи навпаки. У мене є чим займатися. Сьогодні проблем у агробізнесі з головою», – говорить фермер.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!