Місцева влада на Полтавщині допоможе аграріям у проведенні посівної кампанії

0 141

Восени аграрії Полтавщини посіяли на 30 тис. гектарів озимих більше, ніж минулого сезону. Загалом площа озимих культур цього року в регіоні складає 270 тис. гектарів. 98% посівів добре пережили зиму. Наразі в області тривають весняні польові роботи, повідомляє SEEDS.

“Озимими пшеницею, ріпаком та ячменем засіяли 270 тисяч гектарів. Практично всі посіви на сьогодні збереглися і перебувають у доброму і задовільному стані. Посіяно все було в оптимальні строки. По технології підживлено та оброблено. Тобто при всіх інших умовах розвитку культури – відповідна вологість, обробіток від хвороб, підживлення – дадуть нормальний урожай. На рівні 1 мільйон 200 – 1 мільйон 300 тонн ми однозначно матимемо”, – зазначив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

Рада оборони області ухвалила комплекс рішень, щоб сприяти посівній кампанії в умовах воєнного часу:

▫️для пересування техніки під час комендантської години та через блокпости не потрібні спецдозволи, але керівники агропідприємств повинні попереджати поліцію й керівництво ТрО про свої дії, а водії повинні мати посвідчення особи, шляховий лист і довідку про місце роботи;
▫️працівники й техніка, задіяні в посівній кампанії, бронюються від мобілізації та вилучення;
▫️створено базу даних щодо наявності насіння й добрив;
▫️сформовано резерв пального для посівної та визначено дистриб’юторів-операторів;
▫️запрацював Штаб посівної кампанії, який вирішуватиме всі питання, що виникають в аграріїв.

“Наразі вже підживлено 85% площ під озимими. Цьогоріч маємо засіяти 1,4 млн га і забезпечити продовольчу безпеку держави”, – зазначив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!