Овочі стрімко дорожчають: як змінилася ціна на помідори?

0 786

За минулий тиждень оптова ціна на томати в Україні зросла на 10-20 гривень і подекуди навіть досягла 80-90 грн за кілограм. Є кілька причин поточної ринкової ситуації. Зокрема, це складнощі з логістикою та те, що нового урожаю з українських теплиць варто очікувати за місяць і на ринку превалюють імпортні помідори, повідомляє SEEDS.

“Якщо ще в середині березня діапазон оптових цін на тепличні помідори коливався в межах 50-70 грн/кг ($1,71-2,39/кг), то до кінця минулого тижня ціновий діапазон зріс до 60-80 грн/кг ($2, 05-2,73/кг). У той же час на найбільших оптових ринках в різних регіонах України дедалі частіше продавці озвучували відпускні ціни на дрібнооптові партії помідорів не дешевше, ніж 90 грн/кг ($3,07/кг).

Насамперед, на підвищення цін у сегменті томатів, вплинуло подорожчання внутрішньої логістики. Водночас, до деяких основних центрів споживання в країні імпортні помідори, як і іншу продукцію, довезти фізично неможливо через активні бойові дії та часткову тимчасову окупацію російськими військами окремих регіонів України. Поступова девальвація гривні також не може не відбиватися на кінцевих цінах продуктів, що завозяться з-за кордону”, – повідомляють аналітики порталу EastFruit.

Попри це, фахівці зазначають, що подальшого зростання вартості помідорів очікувати не варто, оскільки це не продукт першої необхідності і в разі подорожчання попит буде занадто низьким. Помітно дешевшими томати стануть наприкінці квітня, коли на ринку з’явиться продукція з українських теплиць.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!