Молоді українські науковці винайшли технологію прискорення росту промислових грибів

0 1 421

Промислове грибівництво набирає дедалі більшої популярності серед аграріїв України. Нещодавно несподівані результати отримали мікологи Таврійського державного агротехнологічного університету ТДАТУ щодо використання водного гіацинту – ейхорнії.

Науковці з’ясували, що ейхорнія активує вегетативний розвиток міцелію гливи (вешенки).

“Під науковим керівництвом Ірини Бандури, студенти ВНЗ провели дослідження та з’ясували, що додавання порошку з ейхорнії прискорює ріст міцелію гливи на 1,7 мм за добу, що на 23% швидше порівняно з контрольним варіантом. Отримані результати планують апробувати на промисловому виробництві, де студенти проходитимуть практику влітку.

Експерементально ейхорнію вирощують з 2015 року в ФГ “У Самвела” в Одеській області. Цей гіацинт вже активно використовують в свіжому вигляді на корм тваринам та птиці, а також він йде на силос”, – пише на своїй сторінці у Facebook Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.Ейхорнія – диво-рослина, яка очищає стічні води. Ще в 80-і роки в багатьох країнах, де росте ейхорнія, її називали злісним бур’яном. Зараз за допомогою ейхорнії очищають озера, занесені в список мертвих, малі річки та водойми, брудні стоки побутового і тваринницького походження.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!