Мрія про лавандовий мед спонукала до створення дивовижної плантації на Івано-Франківщині

0 824

У селі Коршів Коломийського району Івано-Франківщини розквітло лавандове поле, охочих подивитися на яке цьогоріч виявилося чимало.

Як повідомив власник лавандового поля Іван Коцаба, все почалося з 10 кущів лаванди англійської вузьколистої, які чоловік посадив для того, щоб “побалувати своїх бджілок” і зробити лавандовий мед.“Цього року люди почали масово сюди приїжджати, бо пішов слух, що в цьому місці є лаванда. Приїжджають з дітьми, гуляють, дивляться, роблять фотосесії”, – розповів Коцаба.

Тепер поле Івана Коцаби налічує понад 7 тисяч саджанців. Дружина господаря Ганна зізнається, що закохалася в лаванду у Криму, де була на практиці ще у студентські роки.

Далі подружжя Коцаби планує робити з лаванди ефірну олію та збільшити своє поле до 1 га.


Лаванда (Lavandula) – рід рослин родини глухокропивових (Lamiaceae). Налічує близько 25-30 видів. Походження – з району Середземного моря. В Україні росте як у дикому стані, так і вирощується як ефіроолійна рослина в Криму, зокрема, на південному узбережжі. З квіток лаванди отримують цінну лавандову олію, яка використовується у парфумерії та медицині.  

 

SEEDS.org.ua  за інформацією НТК

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!