На Чернігівщині науковці вирощують яблуні старих сортів української селекції

0 11 508

Науковці Носівської селекційно-дослідної станції, окрім традиційної селекції зернових, вирощують плодові дерева селекції Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України, пише SEEDS. 

Садівництво є типовим заняттям для Носівської СДС. Від початку свого заснування, а це 112 років тому, станція займалась саме садівництвом. Тут вирощували полуницю і яблука. До цього часу в селі Дослідне, де розташована установа, збереглись сторічні яблуні з старими сортами яблук, повідомляє Суспільний кореспондент.Ідея відродити садівництво належить директору установи Наталії Буняк. А оскільки вільних земель обмаль, то сади вирішили закласти навіть на забур’янених пустирях. Тут ростуть різні за смаковими якостями та термінами дозрівання сорти яблунь.

«Людям подобаються такі ранні сорти як «Мантет» і «Папіровка». «Папіровку» часто плутають із «Білим наливом», але цей сорт крупніший і більш соковитий, «Мантет» – дуже запашне яблуко».

Є в нас і прекрасний осінній сорт вітчизняної селекції «Слава Переможцям». Це яблуко більш соковитіше та ароматніше, а термін дозрівання трошки довший. Непоганий пізньолітній сорт «Амулет» – яблука крупні і мають приємний аромат», – розповідає молодший науковий співробітник Носівської селекційно-дослідної станції Світлана Злобінцева.

Читайте також: На Львівщині через гнилу картоплю в підвалі будинку загинули четверо людей

Продукція в господарстві недорога. Тут намагаються завжди ставити таку ціну, щоб і праця не зійшла нанівець, і людей забезпечити. Садівництво дає додатковий прибуток в казну установи як за рахунок збуту плодів, так і завдяки продажу саджанців. Багато дерев працівники установи обробляють вручну.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!