На Дніпропетровщині загинуло близько 5% посівів озимого ячменю

0 75

На Дніпропетровщині, за попередніми даними відрощування монолітів озимих зернових культур виявлено, що загибель рослин озимої пшениці становить до 2%, озимого ячменю – до 5%.

Про це повідомили у ГУ Держпродспоживслужбі в Дніпропетровській обл.

Як повідомили у відомстві, у третій декаді січня спостерігалась холодна, волога погода. Середньодекадна температура повітря виявилась на 0,6°C вище за середню багаторічну і становила 4°C морозу. Максимальна температура повітря підвищувалась до 2,2°C тепла, поверхня снігу прогрівалась до 1°C тепла. Мінімальна температура повітря знижувалась до 12,2°C морозу, поверхня снігу охолоджувалась до 16°C морозу.

«Під час найбільшого похолодання мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) знижувалась до 4°C морозу і була незагрозлива для рослин озимих культур. Агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих культур були задовільні. Розрахункова критична температура вимерзання у фазі кущення становила 14,9 °C морозу», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, продовж звітного періоду загрозливих явищ для перезимівлі озимих культур не спостерігалося, посіви перебували у стані зимового спокою.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!