На Донеччині створюють унікальний територіальний кластер  

0 462

Незабаром на Донеччині буде реалізовано проєкт Emerland — державний експеримент, у межах якого на базі Святогірської та Лиманської громад планується створення унікального територіального кластера.

Його реалізуватимуть за підтримки міжнародного фонду ICRD. Концепція розроблена за участю Національної академії наук України.

Ініціатори проєкту впевнені, що сучасні підходи до розвитку Донбасу сприятимуть не лише його економічному зростанню, а й реінтеграції окупованих територій.

Проєкт, зокрема, включатиме: підвищення інвестиційної привабливості громад; розбудову інфраструктури, в тому числі аеропорту для малої авіації; створення локації для ІТ- та R&D-компаній; розвиток туристичного потенціалу Національного парку «Святі гори»; створення сучасного освітнього простору.


Назва проєкту Emerland походить від англійського Emerald Network («Смарагдова мережа»). Так називають загальноєвропейську мережу особливо цінних природних територій для збереження рідкісних видів флори та фауни, які охороняються на європейському рівні. Національний парк «Святі гори» підпадає під характеристику сертифікованих «смарагдових об’єктів».


Очікується, що після доопрацювання проєкт презентують на виставці в Дубаї у січні 2022 року. За словами ініціаторів проєкту, це не просто унікальний державний експеримент, а той випадок, коли за розвиток громад беруться одразу три сектори: бізнес, влада та суспільство.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Голосу України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!