На фермерів України очікує грандіозна адаптація бізнесу

0 2 139

Клімат змінюється. Якщо фермер хоче залишитися в аграрному бізнесі, він має якось адаптувати свій бізнес до нових погодних умов, пише SEEDS.

Для українських сіл дуже перспективним бізнесом може стати вирощування ягід. Про це розповів Олександр Хижняк, директор з розвитку бізнесу Agribiotech, під час вебінару «Розпакування 2021 року: які технології будуть актуальні для агро?», організованого Aggeek і DroneUA.

«Клімат змінюється. Це факт. І для наших аграріїв – це таке цунамі, яке тебе ще не накрило, але всі ми розуміємо, що це буде через певний час.

Ті, хто серйозно стурбовані своїм аграрним бізнесом, вони будуть думати, як змінювати технологію або продавати землі і мігрувати кудись на північ. І фермеру треба до цього готуватися. Інакше він залишиться без врожаю», – зазначив експерт, додавши, що, зазвичай, потім настає час банкрутства і виходу з бізнесу.

Олександр Хижняк переконаний: для того, щоб залишитися в сфері АГРО, потрібно подбати про чимало факторів. «Це і питання обробки землі, і більш стійкі до посушливих умов спеціалізовані сорти-гібриди. Це цілий технологічний комплекс, який потрібно усвідомити і апробувати», – каже фахівець.При цьому експерт відзначає, що агробізнес – це не тільки пшениця, кукурудза і насіння. «Є величезна кількість культур, якими фермери можуть займатися. Але, в цілому, клімат буде мінятися, і, якщо фермер хоче залишитися в бізнесі, він повинен буде якось адаптувати свій бізнес. Наприклад, вирощувати ягоди на поливі. Ніші є.

Ягоди цікаві тим, що це можливість заробляти достатньо багато з гектара. Зрозуміло, що там є питання зі збутом і переробкою, яких немає, якщо ти вирощуєш насіння або кукурудзу. Їх у тебе заберуть. В чергу вишикуються, умовно», – зазначив Олександр Хижняк.

«На мій погляд для сіл це дуже перспективний бізнес (вирощування ягід – ред.). Є величезна кількість дуже хороших європейських прикладів. І навіть українських, коли в селах починається кооперація і ягоди вирощують вже на сотнях гектарів.

Вирішуються проблеми з безробіттям. І починається нормальне регіональний розвиток», – додав агроексперт.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!