На Львівщині знайшли галявину з рідкісними червонокнижними рослинами

0 276

Нещодавно українські науковці знайшли галявину рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України – це еритроній європейський (Erythronium dens-canis L.). Цвіте ця дивовижна квітка в межах філії «Золочівське лісове господарство» ДП “Ліси України”, пише SEEDS.

Цей різновид еритронія ще називають Собачий зуб, його занесено до Червоної книги України з природоохоронним статусом: рідкісний, повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

«Раніше, коли передгір’я Карпат ще були вкриті дубовими лісами, ця рослина займала більші площі. Сьогодні відомі лише 10–12 острівців, де вона зростає, тому цей вид занесений до Червоної книги України.

Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації готує подання проєкту створення ботанічного заказника «Мокрий діл» у Львівську обласну раду, для прийняття відповідного рішення депутатами про створення природоохоронного об’єкта,» – розповіла т.в.о. директора департаменту Оксана Війтик.

Читайте також: На Полтавщині вперше зацвіла затишна плантація лаванди

Також вона зазначила, що департамент вже отримав попередні погодження ДП «Ліси України» щодо створення ботанічного заказника місцевого значення «Мокрий діл». Він займатиме площу 21,8 га в межах філії «Золочівське лісове господарство» ДП «Ліси України».


Територія Львівщини – багата природними ресурсами, в її межах нараховується 413 об’єктів природно-заповідного фонду площею 181,6 тис га, а в часі війни Львівською обласною радою, за поданням Львівської обласної військової адміністрації, прийнято рішення про створено ще 10 об’єктів природно-заповідного фонду на площі понад 1600 га.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!