На Одещині за останні десятиріччя в рази зменшились посівні площі кормових культур

0 276

В Одеській області топовими є 6 культур: пшениця, соняшник, кукурудза, озимий і ярий ячмінь, ріпак. Однак за останні десятиріччя в рази зменшились посівні площі кормових культур. Про це зазначив Одеської ОДА Сергій Гриневецький, повідомляє прес-центр ОДА.

За його словами, окрім планового виробництва, характерного в минулому, склад вирощуваних культур зумовлювала загальна спрямованість сільського господарства.

«Основною галуззю було тваринництво. Центром господарств зазвичай були ферми, а рослинництву відводилася роль кормової бази. Відповідно будувались і сівозміни. Як бачимо, зараз в Одеській області топовими є 6 культур: пшениця, соняшник, кукурудза, озимий і ярий ячмінь, ріпак. Решта — далеко у «відриві».

На жаль, за останні десятиріччя в рази зменшились посівні площі кормових культур»  — сказав голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Підтримав його думку і заступник голови Одеської ОДА Олег Муратов, повідомивши що на початку 2000 року засівалось 340,1 тис. га, то на сьогодні цей показник зменшився майже у вісім разім.

«Відновлення зрошення дасть змогу вирощувати кормові культури, які наразі неможливо ефективно вирощувати через погодні умови, що в свою чергу значно збільшить кількість поголів’я сільськогосподарських тварин.

За рахунок сівозміни підвищиться родючість ґрунтів, а це в свою черги збільшить загальний валовий збір сільськогосподарських культур у перспективі» – резюмував заступник голови Одеської ОДА Олег Муратов.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!