На полях Харківщини побільшало “чорних” саперів

0 419

На Харківщині активізувалися несправжні, так звані  “чорні” сапери. Про це попереджає обласне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій, пише SEEDS.

Інформацію про них рятувальники отримали з неофіційних джерел, розповів речник облуправління ДСНС Євген Василенко. Однак точні місця їх роботи наразі невідомі, додав він.

“З неофіційних джерел надходить інформація про “чорних саперів”, що вони активізувалися на території Харківщини. Нам поки невідомо, хто це і де вони працюють.

Ми можемо лише попередити, що їхня робота доволі небезпечна і становить певний ризик. Щодо юридичної відповідальності. Якщо вони проводять роботи з розмінування для когось, то відповідно, що ніякі акти, ніякі документи вони не видають. А якщо щось і видають, то вони не мають юридичної сили“, — говорить Василенко.

За словами речника, “чорні” сапери до широкомасштабної війни займалися пошуком старовинних предметів і часто знаходили вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни. Вони складали боєприпаси у купу та повідомляли про них до ДСНС. Після цього сертифіковані співробітники ДСНС знешкоджували боєприпаси.

Читайте також: На Сумщині мешканцям сіл допомагатиме Аграрна сервісна служба

Зараз упізнати “чорних саперів” можна, якщо ті пропонують свої “послуги” за гроші, пише Суспільне.

За даними однієї з аграрних компаній, вартість обстеження поля нелегальними саперами коштує близько 5 тис. грн. за гектар, а розмінування – 1-3 тис. доларів, залежно від забруднення. Розмінування тисячі гектарів, щоправда, також вилетить у копійку – 1-3 млн. доларів.


Усього в Україні потенційно небезпечними вважаються 139 тис. кв. кілометрів. Це майже 20% території країни. Для обстеження та розмінування знадобляться десятиліття.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!