Ветерани Миколаївщини вирощують у парниках розсаду для знедолених родин громади

0 263

Кооператив “Оберіг” з’явився у Доманівській селищній громаді Миколаївської області ще у 2019 році. Свої зусилля об’єднали захисники України та члени їхніх родин, пише SEEDS.

Кооператив, заснували 18 учасників, з яких шестеро жінок та двоє інвалідів. Фермери вирощують городину у 4 теплицях, завдяки чому мають надійне та стабільне джерело доходів для своїх сімей. Проте наявні теплиці не пристосовані для вирощування розсади у холодні пори року.

Завдяки плідній співпраці ініціативи Сади Перемоги та партнерам Co-operative Development Foundation of Canada, кооператив отримав теплицю-розсадник та планує безкоштовно передати власну розсаду малозабезпеченим родинам та родинам, що втратили годувальника, аби вони в подальшому самостійно забезпечували себе овочами.

Про це ідеться на офіційній Facebook-сторінці Всеукраїнської ініціативи Сади Перемоги.

«Ми давно мріяли про розсадник, у якому буде можливе вирощування  розсади протягом року. І ця мрія здійснилась завдяки ініціативі «Сади Перемоги» та CDF Canada, яка допомогла реалізувати нашу ідею», — коментує Володимир Федоренко, голова кооперативу.

Раніше запровадити раціональний сівозмін та отримувати в закритому ґрунті від 2 до 3 врожаїв щорічно було неможливим. Водночас новий розсадник допоможе збільшити виробництво огірків та томатів на 40%, а розсади із 3 тисяч саджанців до 17 тисяч за рахунок опалювального розсадника та зрошення.

До сезонної роботи в теплиці планується залучити щонайменше 5 найманих працівників, які є ВПО з Херсонської області.

Читайте також:  На Сумщині мешканцям сіл допомагатиме Аграрна сервісна служба

Доманівська селищна рада всіляко підтримує кооператив. Зокрема виділила додаткові земельні ділянки та локацію на місцевому ринку, де кооператив може реалізовувати свою вирощену в екологічних умовах продукцію.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!