На третину зменшаться посіви кукурудзи через війну

0 193

Посіви ярих культур цього року в Україні будуть меншими від звичних обсягів на 4 – 5 млн гектарів. Це земельні ділянки на окупованих, або нещодавно звільнених територіях. Через війну зміняться не тільки обсяги, а й структура аграрного виробництва. Зокрема, на третину скоротяться посіви кукурудзи, повідомляє SEEDS.

У районах, де відбувалися бойові дії, 10-15% сільськогосподарських угідь забруднені залишками снарядів та мін. Частина польових доріг також замінована. До того ж, урожай озимих в небезпечних регіонах буде меншим через неналежний догляд.

“Війна позначилася і на структурі посівів. Чимало аграріїв планують зменшити площі під кукурудзою на користь соняшнику, сої, гречки, інших зернових культур. Загалом посіви кукурудзи можуть скоротитись майже на третину, до 3,8 млн га, адже кукурудза потребує більших капіталовкладень на гектар, порівняно з іншими культурами”, – зазнає Роман Слатьон, генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

Також в Україні помітно скоротиться виробництво овочів.

“Значними є втрати площ під традиційними для українського півдня томатами, цибулею, баклажанами, перцем, горохом, гірчицею та баштанними культурами. В Херсонській області великі сільгоспвиробники практично не сіють овочі в умовах окупації, невизначеності, високих ризиків та неможливості вивозити продукцію на підконтрольну Україні територію”, – говорить фахівець.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!