Названо головного шкідника польових культур в Україні в цьому році

0 203

Цього сезону підгризаючі совки будуть шкодити на всій території України. А за сприятливих умов для розвитку та розмноження можливе осередкове збільшення їх чисельності й шкідливості.

«Торік у період вегетації в більшості областях середня чисельність гусениць підгризаючих совок на озимині становила 0,1-0,5 екз./м², якими було пошкоджено в слабкому ступені 2-3% рослин», – зазначила кандидат сільськогосподарських наук Ксенія Баннікова (Інститут зернових культур НААН).

Натомість друге покоління розвивалось у сприятливіших погодних умовах. Відсутність достатньої кількості опадів у серпні-вересні компенсувалась наявністю туманів та рясних рос. Відтак, чисельність гусениць другого покоління була більшою, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За результатами осінніх обстежень полів сівозміни встановлено поширення і чисельність гусениць підгризаючих совок майже на рівні минулого року.

Шкідників виявлено на 34% площ сівозміни (торік на 2% менше) за середньої чисельності 0,6 екз./м², в озимині – 37% (на 4% менше, ніж 2021-го) і 0,5 екз./м² відповідно.

Чисельність гусениць підгризаючих совок на полях під озимими зерновими й озимим ріпаком у жовтні-листопаді була від 0,2 до 1,5 екз./м², переважно старших віків – найвитриваліших до умов зимівлі. Кількість шкідників на занедбаних ділянках, забур’янених осотами полях, була вищою, в осередках становила 2 екз./м².

У кінці листопада шкідника обліковували на 10-60% обстежених площ за пошкодження ними 0,5-4% рослин озимих зернових та ріпаку.

«Восени умови для завершення розвитку багатоїдних шкідників-поліфагів були сприятливими, подекуди задовільними. Тому зимований запас ґрунтових шкідників достатній для потенційного пошкодження озимих і ярих культур навесні», – зазначила кандидат сільськогосподарських наук Ксенія Баннікова (Інститут зернових культур НААН).

За її словамии, за наявності на пшениці 2-3 гусениці/м² слід захистити посіви від цих шкідників інсектицидами з дотримання регламентів і техніки безпеки.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!