Не лише Херсонщина: які овочі вирощують фермери з північних областей

0 236

Херсонщина, Миколаївщина, Одещина та інші південні регіони традиційно вважаються “овочевими” областями України. Теплий клімат дозволяє вирощувати тут по кілька врожаїв на рік. Утім, зміни клімату та аграрних технологій сьогодні дозволяють вирощувати помідори, огірки та інші культури і в північних регіонах. Фермери з цих областей починають активно цікавитися ягідництвом та вирощуванням овочів. Наприклад Максим Пономаренко, директор фермерського господарства “Остер” (Чернігівщина) вже другий рік, крім зернових, вирощує овочі, повідомляє SEEDS.

Минулого року фермер вперше посадив капусту. Утім попит на цю культуру минулого року був невисоким, тому початок овочівництва для ФГ “Остер” був не досить вдалим. Попри невдачу, Максим Пономаренко не зупинився, пише AgroTimes. Цього року вирощував уже кілька культур: помідори, огірки, кабачки, баклажани, солодкий перець, різні види капусти.

У цілому фермерське господарство вирощує овочі на площі 12 гектарів. Найбільше відведено під помідори – 2 гектари.

“Міркували приблизно так: звісно, у нас не південна область, але не така вже й холодна, землі родючі. Відстань від столиці невелика — 100 км, що сприятиме збуту. Тож треба пробувати. Можливо, ми час від часу будемо переглядати перелік культур, але всі пасльонові залишимо”, – говорить Максим Пономаренко.

У той же час, фермер не планує вирощувати столовий буряк чи картоплю, оскільки тут конкуренція вища – багато господарств на Чернігівщині вирощують ці культури.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!