Невпинне зростання температур сприятиме зміні кліматичних зон України – думка

0 140

Для нормального живлення рослин потрібні затяжні, спокійні дощі. В останні роки такі опади стають рідкісним явищем.

Таку думку висловила експертка метеосервісу «Метео Фарм» Оксана Ящук, пише Latifundist. 

Останнє десятиріччя було найтеплішим за весь період спостережень за погодою. Минулорічні показники не стали винятком — переважний проміжок часу середні температури на 2-6°С перевищували багаторічні норми, лише середня температура за квітень та жовтень відповідала нормі.

За словами Оксани Ящук, у зв’язку з підвищенням температури дуже гостро постала проблема посухи, хоча річна сума опадів в Україні змінилась несуттєво. В останні роки норма опадів підтримується переважно завдяки короткочасним та інтенсивним зливам, коли за одну добу може випасти місячна норма, а то й більше.

«У таких умовах починаються посухи. Навіть тоді, коли випадають дощі, сухі ґрунти не можуть їх увібрати, адже після спеки вони втрачають властивість поглинати повною мірою вологу, по них вода може тільки стікати. Отже, декілька дощів можуть виконати річну норму опадів, але вони не забезпечать ґрунт потрібною вологою. Для нормального живлення потрібні затяжні, спокійні дощі. На жаль, останнім часом такі опади стають рідкісним явищем. Упродовж 2021 р. жовтень виявився аномальним місяцем. Період був бездощовим та посушливим, випала мінімальна кількість опадів», — розповіла експертка.

При цьому вона зазначила, що невпинне зростання температур, посушлива ситуація сприятимуть зміні кліматичних зон України.

SEEDS

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!