Незламні: попри всі труднощі, господарства з Чернігівщини забезпечать країну картоплею

0 275

Тимчасова окупація, розмінування, запізнення з термінами польових робіт — ніщо не зупиняє українських фермерів у прагненні забезпечити продовольчу безпеку країни. Одним з прикладів такої української незламності є господарство «Напорівське» (Чернігівська область). Хоча підприємству вдвічі довелося зменшити площі під картоплею, вдалося посадити 80 гектарів бульби, а ще своєчасно здійснити підживлювання насаджень та внеси ЗЗР, повідомляє SEEDS.

Усе це у господарстві зробили, зокрема, завдяки допомозі української компанії та міжнародних донорів.

«Напорівське» безкоштовно отримало якісну насіннєву картоплю від «Агріко Україна‎» в рамках проєкту #Картопелька_UA, який реалізується спільно з Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО‎. Зокрема господарству надали ранні (Рів’єра, Арізона, Констанс) та пізні (Пікассо, Рудольф) сорти бульби. Цей обширний сортовий конвеєр дозволить підприємству забезпечити вирощування та реалізацію картоплі протягом усього сезону.

Також компанія «Агріко Україна‎» консультувала «Напорівське» щодо живлення та внесення засобів захисту рослин.

«В господарстві було витримано збалансовану систему мінерального живлення з врахуванням типу ґрунту (легко суглинистий):

  • Калій хлористий 500 кг/га з осені
  • Амофос 250 кг/га при посадці
  • Аміачна селітра 350 кг/га під формування гребенів.

Для листового внесення заплановано мінеральні добрива Скудеро та Сульфат калію.
Протруювання насіння проводили при садінні сумішшю Сферіко (1,0 л/т) + Метакса (0,3 л/т), а для захисту від ґрунтових шкідників внесли Регент гранульований (5 кг/га)‎»‎, – повідомили в компанії.

Для боротьби з бур’янами до появи сходів картоплі було внесено двокомпонентну гербіцидну суміш Прометрекс (3 л/га) + Дуал Голд (1,4 л/га). Новим для технології господарства була обробка бульб і борозни стимулятором росту Бріо Пі (P2O5=30%, K2O=5, витяжка водорості) 5 л/га. В результаті – рослини картоплі сформували потужну кореневу систему.

«Якісне насіння, оптимальні умови його зберігання і прогрівання перед посадкою забезпечили дружні рівномірні сходи. Це дозволить проводити всі подальші обробки на картопляному полі господарства одночасно і вчасно. Ми переконані, що сила духу, непереборна наснага до перемоги, наша підтримка не тільки насінням, а й наданням технологічного супроводу від кращих агроекспертів – це ті фактори, що допоможуть забезпечити продовольчу безпеку нашої незламної України», — зазначають в «Агріко Україна‎».‎ ‎

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!