Зруйновані будівлі і корови, що стікають кров’ю: росіяни обстріляли ферму на Сумщині

0 805

Через окупацію, мінування та обстріли страждає не лише рослинництво, а й тваринництво України. Обстрілів на прикордонній Сумщині зазнали десятки ферм. Останній такий випадок трапився цього тижня. Поранення отримали десятки корів, а господарські будівлі зазнали руйнувань, повідомляє SEEDS.

“Рашисти обстріляли з артилерії Глухівську громаду, 30 прильотів з реактивних систем залпового вогню. Обстріляли поля і людські городи. Сильно постраждала місцева ферма: майно і тварини”, – заявив голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.Військова агресія суттєво вплинула на тваринництво України. Станом на середину квітня йдеться про 15% скорочення в галузі. Також на 30% зменшилася кількість живого експорту. Асоціація виробників молока оцінює можливе скорочення чисельності голів великої рогатої худоби на 8-10% до кінця 2022 року. На деяких фермах масштаби смертей величезні, наприклад на птахофабриці у Чорнобаївці, де загинуло 4 млн курей.

Читайте також: Мільйони тварин загинули на фермах України через війну

Суттєво постраждали і деякі свиноферми. Наприклад, на Сумщині господарство два тижні перебувало під бомбардуваннями. З 7500 свиней, залишилось 3500. Їжі та води не було, це й стало причиною загибелі тварин. На житомирщині 1500 свиней загинуло від бомбардування 27-28 лютого.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!