Німецька компанія допоможе запустити в Україні виробництво зеленого водню  

0 403

ПрАТ “Укргідроенерго” підписало меморандум з німецькою компанією Andritz Hydro GmbH щодо проєкту виробництва зеленого водню в Україні потужністю 5−10 МВт. Про це розповів генеральний директор компанії Ігор Сирота в інтервʼю для Інтерфакс-Україна, пише SEEDS.

Він пояснив, що “Укргідроенерго” вже підписувало меморандум з Andritz та компанією MAN Energy Solutions у травні 2022 року. Однак протягом року результатів від співпраці не було.

Читайте також: Запилення фундука за допомогою дронів допомагає збільшити врожайність до 30%

Тому “Укргідроенерго” підписало новий меморандум з Andritz, адже компанія має два підрозділи, які займаються лише воднем, та співпрацюють з Норвегією. Сирота підкреслив, що драйвером зеленого водню в Європі є Німеччина і Andritz шукатиме кошти німецького уряду, щоб профінансувати цей проєкт.

Також компанія планувала реалізувати інший проєкт потужність 2 МВт. “Тепер ми говоримо про 5-10 МВт. По-перше, у розрахунку на 1 МВт дешевше буде побудувати 5 МВт, аніж 2 МВт.

«Якщо побудувати 2 МВт коштуватиме, умовно, €3 млн, то 5 МВт коштуватиме не €7,5 млн, а €5-6 млн”, – розповів Ігор Сирота в інтервʼю для Інтерфакс-Україна.

За його словами воднева економіка – це економіка майбутнього і до неї потрібно рухатися.

Окрім того, Україна вже має потужності, які споживатимуть 5-10 МВт водню. Сирота не розповів деталей про потенційних споживачів, зокрема з міркувань безпеки. Але запевнив, що ці питання вже обговорили з партнером.

“Якщо ми побачимо, що проєкт ефективний на перспективу 3-4-5 років, тоді шукатимемо грант під пілотний проєкт, умовно €6 млн. Для європейців виділити таку суму для пілотного водневого проєкту в Україні цілком прийнятно – це не €100 млн, не мільярд. Ми опрацьовуємо ці питання з фахівцями, які спеціалізуються та розвивають тему водню в Україні”, – розповів Ігор Сирота.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!