Ніжні ягоди потребують делікатного зберігання

Ніжні ягоди потребують делікатного зберігання

0 519

Ягоди стали тим сегментом світового ринку фруктів, який сьогодні зростає найбільш динамічно. В Україні, однією з найдорожчих і перспективних ягід є лохина – наразі, за різними оцінками, комерційне виробництво досягає показників в 2000 га.

Однак однією з найбільших проблем ринку залишається якісне зберігання ягоди: вже у вересні української продукції на внутрішньому ринку майже немає, не кажучи вже про експорт. При цьому, наприклад Польща експортує лохину до листопада-грудня включно, зберігаючи свіжу ягоду завдяки сховищам.

За словами Анатолія Богдана, директора компанії ТОВ “Інсолар-Холод”, що займається проектуванням, поставкою та монтажем холодильного обладнання, саме сучасне сховище дозволить зберегти свіжу ягоду, і в подальшому, запропонувати товар в момент найбільшого попиту за найбільш вигідною для виробника ціною.

– Які технологічні рішення для зберігання свіжої ягоди сьогодні застосовуються на українських підприємствах?

– На сьогоднішній день, підвали і сховища радянського зразку нарешті пішли в забуття, поступившись місцем професійним сучасним сховищам. Багато підприємств, які орієнтовані на експорт якісних фруктів та ягід, почали будувати сховища з РГС. Разом з цим, йде активний розвиток ринку ягід.

За моїми прогнозами, в Україні буде збільшення виробництва ягідної продукції: пропозиція зростатиме і стане переважати над споживанням, отже виробникам буде необхідно подовжувати період реалізації. Відносно зберігання ягідної продукції відмінно зарекомендували себе сховища, обладнані системою Palliflex.

В Україні буде збільшення виробництва ягідної продукції: пропозиція зростатиме і стане переважати над споживанням, отже виробникам буде необхідно подовжувати період реалізації

– У чому полягає принципова різниця між звичайним сховищем РГС і сховищем, обладнаним системою Palliflex?

– Ягоди потребують дбайливого ставлення від моменту збору до надходження на реалізацію, і не допускають перевантажень і перепакувань з тари в тару. Система Palliflex виробництва голландської компанії Van Amerongen, найбільше підходить для ягід, які реалізуються палетними нормами.

Зберігання на піддонах означає, що ви завжди зможете реалізувати частину запасів зі складу, не порушуючи умов зберігання інших видів продукції. Система зберігання Palliflex, крім обладнання РГС, складається із спеціального пластикового піддону, на який можна помістити ящики або пакувальну тару з продукцією та покриття (герметичного прозорого поліетиленового мішка) до якого підведені трубки для вимірювання і подачі О2 та СО2.

Дана технологія вимірює склад газу під покриттям кілька разів на день і за необхідності відповідним чином коригує вміст СО2, N2 або О2. Відвантаження з холодильних камер можна здійснювати разом з пакувальним покриттям, що дозволяє і під час доставки в торгові організації забезпечити зберігання ягід в заданому газовому середовищі зі зниженим вмістом кисню.

Таким чином, досягається потрійна вигода: зводяться до мінімуму втрати продукту, з’являється можливість найкращим чином пристосуватися до вимог ринку, та підвищити доходи.

– Наскільки доцільно будівництво сховищ з подібною системою в Україні?

– Зберігання плодоовочевої продукції наразі неймовірно актуально. Зазначу, що ринок зберігання ягід у нас взагалі не існував, і тільки зараз почав свій розвиток. Надалі, виробників ягід буде ставати більше, конкуренція посилиться, вища якість продукції буде необхідною умовою для експорту.

Тому, для успішної реалізації ягід уже сьогодні необхідно створювати потужності по зберіганню. Наприклад, зберігання лохини у свіжому вигляді у камерах з РГС можна подовжити до 7-8 тижнів, з використанням системи Palliflex до 9-10 тижнів.

Червона смородина за тих самих умов зберігається до 8 місяців, а чорна смородина до 5-6 місяців. Зберігання черешні в камерах з РГС можна подовжити до 8-10 тижнів.

Виробників ягід буде ставати більше, конкуренція посилиться, вища якість продукції буде необхідною умовою для експорту. Для успішної реалізації ягід уже сьогодні необхідно створювати потужності по зберіганню

– Ви співпрацюєте з світовим постачальником холодильного обладнання Van Amerongen понад 15 років. Які інноваційні зміни в технологіях відбулися за цей час?

– За наш спільний період роботи, ця компанія впровадила вже 3 систему управління, яка дозволяє більш якісно здійснювати контроль за дотриманням технології зберігання продукції. Також відпала необхідність приїжджати в сховища: завдяки дистанційному керуванню за допомогою системи управління My Fruit, ми можемо регулювати роботу обладнання з офісу.

Система My Fruit – це прогресивна система управління і контролю, спеціально розроблена для управління всім обладнанням сховища фруктів, як системою РГС так і холодильним обладнанням.

My Fruit дозволяє користувачеві дистанційно підключитися з комп’ютера і навіть смартфону до системи управління РГС, де б він не знаходився.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!