Україна експортує досить великі обсяги промислових яблук

0 134

За інформацією аналітиків EastFruit, ціни на яблучний концентрат у світі продовжують своє зростання, стимулюючи переробників підвищувати закупівельні ціни на промислове яблуко. Це, своєю чергою, призводить до посилення дефіциту яблука невисокої та середньої якості на ринках країн Східної Європи, пише SEEDS.

“На наш погляд, світовий ринок яблучного концентрату поки що далекий від перегріву і насичення. Однак настільки швидке зростання цін може призвести до того, що вже наступного року виробники соку і соковмісних напоїв стануть шукати часткову заміну яблучному концентрату у своїх рецептурах.

Цього року подібну заміну здійснити буде вкрай складно, тому що дешевих масових альтернатив просто немає – концентрат апельсинового соку теж зараз безпрецедентно дорогий унаслідок різкого зниження світового врожаю апельсинів”, – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Тим часом в Польщі ціни на промислове яблуко вже перевищили психологічний поріг у 20 центів США за кг. При цьому оптові ціни на яблуко для свіжого ринку не експортних сортів лише вдвічі дорожчі. Зазвичай співвідношення цін між промисловим яблуком і яблуком для свіжого ринку перебуває в діапазоні від 1 до 5 до 1 до 10.

При цьому ціни на промислове яблуко в Україні помітно нижчі, а в Австрії та Німеччині – вищі, ніж у Польщі. У результаті Україна зараз експортує не тільки якісне яблуко для свіжого ринку, а й досить великі обсяги промислового яблука. Переважно яблуко для переробки з України відправляється на ринок Австрії.Наразі за промислове яблуко в Україні, за умови наявності великого обсягу (від 100 тонн і більше), можна отримати до 16-18 центів США за кг. За менших обсягів пропоновані закупівельниками ціни істотно нижчі. До речі, в Україні співвідношення цін між промисловим яблуком і яблуком для свіжого ринку наразі також ідентичне тому, яке можна спостерігати на ринку Польщі.

Читайте також: В Україні затвердили порядок оренди водойм для аквакультури

Якщо ситуація на ринку яблучного концентрату буде і далі розігріватися, то це може прискорити зростання цін на яблуко на свіжому ринку, особливо після настання морозів в Україні та Польщі. Як правило, це збігається із закінченням сезону реалізації яблука, яке не підлягає тривалому зберіганню, що знижує пропозицію в нижньому ціновому сегменті яблучного ринку.

Це також означає, що на переробку починає надходити тільки “пересортування” яблука для свіжого ринку, а отже, і в цьому сегменті відзначається різке зниження пропозиції.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!