Новий антирекорд: в Україні найнижчий рівень прибутковості молока за останні 4 роки

1 1 578

В Україні спостерігається найнижчий рівень прибутковості молока за останні 53 місяці поспіль. До того ж в січні УМІ (індекс умовної прибутковості виробництва молока в професійних господарствах) встановив одразу кілька антирекордів. Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, пише SEEDS

«2020-й рік продовжується в 2021-му. А може просто китайці точніше рахують коли той рік закінчується? А як ще пояснити найнижчий рівень прибутковості молока за останні 53 місяці поспіль?

Уявіть тільки собі, що навіть в сезон великого молока досить неприбуткового 2020-го року виробники заробляли на третину більше, ніж в січні 2021-го року!

Причина знову та сама – корми. Світовий ринок просто втік дуже далеко від реальності. Держави надрукували дуже багато нічим незабезпечених грошей, і велика кількість спекулянтів ганяють їх між акціями Тесли, біткоїнами та фьючерсами на кукурудзу.

Я скажу лише одне – за таких цін на зернові, можна сміливо здавати тих корів на м’ясо та не заморочуватися. Але, не факт, що це «зернове раллі» не обернеться зерновим крахом вже в найближчому майбутньому. То ж годуємо корівок концентратами по ціні чорної ікри, плачемо, але віримо в світле молочне майбутнє», – пише Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

«Перейдемо до диджиталізації нашого УМІ – або українського індексу умовної прибутковості виробництва молока в професійних господарствах. В січні УМІ встановив відразу кілька антирекордів.

Ось вони:

  • найрізкіше історичне падіння прибутковості в січні (мінус 10,1%)
  • найбільше падіння прибутковості до попереднього року (мінус 44,2% – майже вдвічі)
  • найнижча історична прибутковість січня (на 12,5% нижча, ніж в 2015му році, коли було дуже скрутно)

Ось такий неочікуваний початок року виходить», – додає економіст.

«Нагадаю, що УМІ – це відношення ціни на сире молоко першого ґатунку до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Абсолютне значення УМІ аналізувати немає сенсу – воно ні про що не говорить, а ось динаміка УМІ дуже чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, адже ці два важливих фактори враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока. При цьому, в залежності від змін в рівнях ефективності, в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.

Цікаво, що лютий в Україні ЗАВЖДИ є негативним для прибутковості. Але куди ж ще?! Поки що не видно, щоб хтось зміг особливо підняти ціни на молоко, хоча в світі ціни пішли вгору, особливо знову актуальними стають молочні жири», – додає Андрій Ярмак.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Враг государства пише

    Правильно,Чтоб коровы меньше ели и давали больше молока, нужно их меньше кормить и больше доить

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!