Обшуки ДФС у компанії «Олам Україна» можуть призвести до відтоку іноземних інвестицій

0 204

В Українській зерновій асоціації (УЗА) назвали тиском на бізнес обшуки, які цього тижня були проведені ДФС у ТОВ «Олам Україна». Компанія є підрозділом міжнародної компанії OLAM із Сінгапуру і одним з найбільших експортерів зернових з України. Такі дії фіскальної служби можуть призвести до відтоку іноземних інвестицій з України, повідомляє SEEDS.

2 червня представники слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у м. Києві провели обшуки не лише в офісах компанії, а й вдома у посадових осіб ТОВ «Олам Україна».

“За зареєстрованим лише у квітні 2021 року кримінальним провадженням вже 11 травня 2021 року слідчими було отримано ухвалу слідчого судді на дозвіл проведення обшуку міжнародної Компанії, інвестора, а також його співробітників. В рамках кримінального провадження № 42021100000000242 орган досудового слідства не звертався ані із запитом про надання документів/інформації в порядку ст. 93 КПК України, ані із тимчасовим доступом до речей і документів, а одразу застосував найобтяжливішу для Товариства та його працівників слідчу дію у вигляді обшуків. Такі дії, на думку компанії, є нічим іншим як тиском на міжнародного інвестора”, – повідомили в УЗА.

За даними асоціації, підставою для внесення відомостей про кримінальне провадження були лише внутрішні документи ДФС. Для відкриття справи не було вивчено будь-яких матеріалів або документів, що характеризували б господарську діяльність компанії. Слідчі дії представники ДФС провели зі значними порушеннями процедур, встановлених законодавством.

“Вказані дії ставлять під сумнів подальші інвестиційні плани компанії в Україні та можуть привести до перегляду таких планів на користь інвестування до інших юрисдикцій з більш надійним та передбачуваним інвестиційним кліматом”, – зазначають в УЗА.

4 квітня в Одесі стартувала Міжнародна зернова конференція GRAIN UKRAINE 2021. У кулуарах події тема обшуків у ТОВ «Олам Україна» обговорюється дуже жваво, адже тиск на бізнес і його причини цікавлять усіх представників галузі.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!